Nasi uczniowie w Olivia Star na 32 piętrze uczą się kaszubskiego!

naja-szkola-tvp-gdansk

Nasze gwiazdy z 5 i 6 klasy w Olivia Star na 32 piętrze uczą się kaszubskiego! Dlaczego? Zosia: – Bo moja babcia mówi po kaszubsku. Eryk: – Bo jesteśmy z tej kaszubskiej ziemi i to jest super.

Oglądajcie do końca: FARWË KASZËB: ODC. 01.03.2020

Naje gvjôzdë z 5. ë 6. klasë v Wolivja Star na 32 pszãtrze wuczõ sã kaszëbskjéwo! Dlôczë? Zófja: Bò mòja óma gôdô pò kaszëbskù. Érik: Bò më jesmë z ti kaszëbskji zemji i to je fejn. Wobzerôjta do kùnjca!

Wobzerôjta do kùnjca: FARWË KASZËB: ODC. 01.03.2020

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-lekcje-terenowe-kompetencje-kluczowe

Terenowa lekcja historii

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje ‚Westerplatte’. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które...

Więcej

Kaszubskie Zaduszki pod Bramą Piaśnicką

Przed Wszystkimi Świętymi w szkole mówiliśmy dużo o naszych przodkach. O tych, których krew płynie w naszych żyłach i tych, o których pamięć jest wpisana w naszą rzeczywistość. Na koniec poszliśmy całą szkołą do Bramy Piaśnickiej i tam zapaliliśmy światła naszej pamięci. Przed Wszëtczima Swiãtyma më w szkòli wiele...

Więcej