Nasi uczniowie w Olivia Star na 32 piętrze uczą się kaszubskiego!

naja-szkola-tvp-gdansk

Nasze gwiazdy z 5 i 6 klasy w Olivia Star na 32 piętrze uczą się kaszubskiego! Dlaczego? Zosia: – Bo moja babcia mówi po kaszubsku. Eryk: – Bo jesteśmy z tej kaszubskiej ziemi i to jest super.

Oglądajcie do końca: FARWË KASZËB: ODC. 01.03.2020

Naje gvjôzdë z 5. ë 6. klasë v Wolivja Star na 32 pszãtrze wuczõ sã kaszëbskjéwo! Dlôczë? Zófja: Bò mòja óma gôdô pò kaszëbskù. Érik: Bò më jesmë z ti kaszëbskji zemji i to je fejn. Wobzerôjta do kùnjca!

Wobzerôjta do kùnjca: FARWË KASZËB: ODC. 01.03.2020

About Author

A. Jablonsczi

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.

Related posts

naja-szkola-konferencja-2019

Tożsamość jako praktyka i projekt

Będąc współorganizatorami ogólnopolskiej konferencji, gościliśmy dziś w naszych progach uczonych z Polski, Czech i Niemiec. Pokazaliśmy jacy jesteśmy, czego się uczymy i dlaczego warto być sobą i nie chodzić utartymi ścieżkami, lecz odnaleźć własną drogę. „Etniczność i narodowość w edukacji międzykulturowej” – na tak zatytułowaną konferencję, przygotowaną przez Wydział...

Więcej

Kaszubska świetlica integracyjna – dla Babci i Dziadka

“Kaszubska świetlica integracyjna” to projekt międzypokoleniowy skierowany do dziadków, rodziców i dzieci. Jego celem jest powrót do naturalnej transmisji języka kaszubskiego, która została przerwana na początku lat 70. ubiegłego wieku na skutek polityki językowej ówczesnych władz. W jej wyniku rodzice przestali mówić do swoich dzieci po kaszubsku. Dzisiejsi rodzice...

Więcej