Nasi uczniowie w Olivia Star na 32 piętrze uczą się kaszubskiego!

naja-szkola-tvp-gdansk

Nasze gwiazdy z 5 i 6 klasy w Olivia Star na 32 piętrze uczą się kaszubskiego! Dlaczego? Zosia: – Bo moja babcia mówi po kaszubsku. Eryk: – Bo jesteśmy z tej kaszubskiej ziemi i to jest super.

Oglądajcie do końca: FARWË KASZËB: ODC. 01.03.2020

Naje gvjôzdë z 5. ë 6. klasë v Wolivja Star na 32 pszãtrze wuczõ sã kaszëbskjéwo! Dlôczë? Zófja: Bò mòja óma gôdô pò kaszëbskù. Érik: Bò më jesmë z ti kaszëbskji zemji i to je fejn. Wobzerôjta do kùnjca!

Wobzerôjta do kùnjca: FARWË KASZËB: ODC. 01.03.2020

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-radio-kaszebe-ferie-2019

Radio Kaszëbë, chillout i uniwersytet

Radio Kaszëbë i chillout po obiedzie… Tak mieli ci młodsi półkoloniãci. Ci starsi mogli sobie o takich przyjemnościach tylko pomarzyć. 😉 Oni biegali od rana po uniwerku w Gdańsku i wyrabiali kilometry. Architektura, sztuka, nauka – Gracjana Pòtrëkùs im to prezentowała… Mówią, że nawet się im podobało – a co mieli...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-mikolajki

Mikołaju, chroń Najõ Szkòłã!

U nas już był! Mikołaju, ale to były super chwile! Chroń Najõ Szkòłã przed wilkami i wzburzonym morzem! 🙂 Kòl nas won jú béł! Mjikloszú, to cë bëłë ale fejn sztútë! Chronji Najõ Szkòłã wod vjilkóv ë sztormòvéwo mòrza! 🙂 Bóg zaplac @Klebbów Matis Podobne

Więcej