CZAS Naji Szkòłë – Wrzesień, 2018

 • 4 WRZEŚNIA uczniowie Naja Szkòła rozpoczęli pracę z zeszytami oceniania kształtującego, pomagającymi uczniom w nauce zgodnie z zasadami oceniania kształtującego. Nauczyciele wprowadzający OK w swoich klasach uczestniczą w kursie OK Zeszyt,  prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 • Zespół Naja Szkòła z dr Marzeną Żylińską promującą nowoczesne nauczanie w oparciu o neurodydaktykę

  8 WRZEŚNIA nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, dyrekcja i przedstawiciel Rady Rodziców uczestniczyli w spotkaniu społeczności Budzącej się Szkoły w Toruniu. Wzięli także udział w warsztatach „Przemoc w domu i w szkole” poświęconych m.in. tzw. przemocy symbolicznej. Aleksandra Hopa, przedstawiciel Rady Rodziców Klasy 2, podzieliła się swoimi przemyśleniami z tego spotkania w artykule „Budząca się szkoła. Zdobywanie wiedzy jest fascynujące”.

 • 12 WRZEŚNIA uczniowie Klasy IV – w ramach poznawania historii lokalnej – odbyli lekcję terenową w Wejherowie. Piątoklasiści, podczas terenowej lekcji języka kaszubskiego, odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, gdzie zgłębiali temat Emigracji Kaszubów m.in. do USA na Jones Island. Klasy: I i II realizowały edukację przyrodniczą w Kąpinie.
 • 19 WRZEŚNIA zebrała się Rada Rodziców, podczas której dyrekcja przedstawiła m.in. zasady działania dziennika elektronicznego Librus jako jednego z narzędzi monitorowania realizacji podstawy programowej przez nauczycieli Naji Szkòłë.
 • 21 WRZEŚNIA spędziliśmy w Leśnym Schronisku Łowców Przygód w Porzeczu. Uczniowie Naji Szkòłë wzięli udział w rajdzie integracyjnym, podczas którego wraz z nauczycielami wyruszyli w trasę, by dotrzeć do punktów z zadaniami specjalnymi. Nasi ‚łowcy przygód’ zmierzyli się także z zadaniami logicznymi i grami decyzyjnymi, spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku wspinaczce na ściankę wspinaczkową.
 • Witajcie na Europejskim dniu Języków 2018

  26 WRZEŚNIA zajęcia dydaktyczne odbywały się pod znakiem Europejskiego Dnia Języków / European Day of Languages. Z tej okazji Klasa V zrealizowała krótki filmik wielojęzyczny.

 • 26 i 27 WRZEŚNIA miały miejsce indywidualne konsultacje dla rodziców z wychowawcami klas I i II oraz nauczycielami uczącymi w klasach IV i V.
 • 28 WRZEŚNIA obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia testując Karty Grabowskiego, pomagające uczyć się tabliczki mnożenia przez zabawę.
 • 28-29 WRZEŚNIA nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz języków obcych szkolili się w Elblągu podczas seminarium szkoleniowo-kontaktowego Aktywna tablica z e-Twinning.

About Author

Related posts

Budząca się szkoła. Zdobywanie wiedzy jest fascynujące

W Naja Szkòła, każdy rodzic może uczestniczyć w życiu i rozwoju szkoły. Korzystając z otwartości dyrekcji i całej społeczności szkoły, wzięłam udział wraz z dyrekcją i nauczycielami w konferencji zorganizowanej przez organizację „Budząca się szkoła”. Ruch ten wspiera szkoły, dyrekcję, nauczycieli, pedagogów, rodziców do przemiany w podejściu do edukacji...

Więcej

Pracowity początek nowego roku 2018/19

Drugi rok funkcjonowania Naja Szkòła rozpoczęliśmy 3 września o 9:00 od wspólnego spotkania w naszej auli. Artur Jabłoński i dyrektor Andrzej Gredecki przywitali dzieci i rodziców. Przedstawili także nauczycieli, którzy dołączyli do nas w roku szkolnym 2018/19: Magdalenę Marcinkiewicz – język niemiecki, Radosława Kamińskiego – edukacja muzyczna i Aleksandrę Majkowską –...

Więcej