Classess

Nasz plan dnia

Zajęcia dydaktyczne trwają od 8:45 do 15:20. Godzin lekcyjnych nie odmierzają dzwonki, lecz możliwości skupienia uwagi przez dzieci. Dlatego podczas zajęć staramy się jak najczęściej zmieniać otoczenie dydaktyczne i metody oraz robić krótkie przerwy aerobowe na dotlenienie. Świetlica poranna otwarta jest od 6:45, świetlica popołudniowa funkcjonuje do godz. 17:00.

Wspólne drugie śniadanie

O 9:30 wspólnie jemy drugie śniadanie. Śniadaniówki nie powinny zawierać słodyczy. Do picia wystarczy naturalna woda niegazowana.

Smaczne obiady

O 12:15 spotykamy się w jadalni i pomagamy pani gospodyni. Nie używamy jednorazowych naczyń. Obiady dostarcza Catering Gusto z Bolszewa.

Co trzeba wiedzieć o Naja Szkòła?

• Uczymy się w szkole – w domu nie odrabiamy lekcji, lecz spędzamy czas z najbliższymi.
  • Podczas przerw nie używamy telefonów komórkowych i tabletów.
  • Nie jemy słodyczy oraz nie pijemy napojów smakowych i gazowanych.
  • Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są na szkolnej aulii i na sali fitness w Bolszewie.
  • Pamiętamy o nieprzemakalnych butach, kurtce i spodniach.
  • Dbamy o swojego Chromebooka – nosimy go w ochronnym etui i sprawdzamy, czy jest naładowany.
Przerwy na dotlenienie

Ruch i zabawa to też nauka

Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie – to nasza ulubiona zasada. Na świeżym powietrzu dzieci skuteczniej przyswajają sobie wiedzę niż w szkolnej sali. Dlatego wychodzimy często, zawsze odpowiednio ubrani.

Dbamy o zęby

Ksylitol pomaga zwalczać próchnicę

Po obiedzie obowiązkowo myjemy zęby. Używamy past z ksylitolem, który skutecznie zwalcza bakterie próchnicze. Zachęcamy do podobnej profilaktyki w domu. Ważne, by ksylitolu używać regularnie.

Naja Szkòła | Dwujęzyczna Prywatna Szkoła Podstawowa

Otwarcie Naja Szkòła

Drugi nabór - 2018/19

Planowana rozbudowa

Szkoła wpisana jest do rejestru szkół i placówek niepublicznych przez Prezydenta Miasta Wejherowa na podstawie pozytywnej opinii Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Spełniamy wymogi ustawowe Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkoły prywatnej na prawach szkoły publicznej. Realizujemy podstawę programową dla szkół dwujęzycznych.

Zalecenia Naja Szkòła

Rok 2017/18 @ Naja Szkòła

Uczniowie 2017/18

W roku szkolnym 2017/18 otworzyliśmy cztery klasy: Zerówkę, Klasę 1, Klasę 3 i Klasę 4. Obecnie uczy się u nas 32 uczniów. Najliczniejszą, liczącą 11 osób, jest Klasa 1. Zgodnie ze Statutem, w naszych klasach nie może znaleźć się więcej niż 15 uczniów. Co roku 19 marca organizowany jest Dzień Otwarty dla Rodziców, podczas którego można zapoznać się z pełną ofertą szkoły.

Klasa 1 85%
Klasa 4 50%
Zerówka 30%
Klasa 3 20%

Metody Naja Szkòła

Kaszubska przestrzeń kulturowa
Brak prac domowych
Dynamiczna przestrzeń
Chromebook i książka obok siebie
Lekcje terenowe
Ocenianie kształtujące (OK)
Google Classroom (Cyfrowa Klasa)

"Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata." – Ludwik Wittgenstein. Znając tylko jeden język, patrzymy na świat w tylko jeden sposób. Poznając inne języki, czynimy nasz świat większym i bardziej otwartym.