Strefa Ucznia: Google Classroom

Dlaczego Google Classroom?

naja-szkola-tablica-interaktywna

Lepsza organizacja pracy

Platforma umożliwia organizowanie codziennej pracy nauczyciela i ucznia w edukacji mieszanej, wykorzystującej kontakt bezpośredni i elektroniczny z nauczycielem. Wszystkie tworzone materiały – dokumenty, prezentacje, rysunki, formularze, zdjęcia, linki do zasobów internetowych, itp. – są zebrane w jednym miejscu i dostępne za pośrednictwem prostej aplikacji przeglądarkowej. Zgromadzone pliki mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Uczniowie mają do nich zawsze dostęp, gdyż są dołączone do przydzielonych zadań. Podobnie nauczyciele mają dostęp do zadań ukończonych przez uczniów. Zadania pogrupowane są tematycznie, a terminy ich realizacji widoczne w kalendarzu.

Szybsze uczenie się

Praca z materiałami elektronicznymi jest olbrzymim motywatorem dla uczniów. Bardziej się angażują i chętniej współpracują ze sobą nawzajem oraz z nauczycielem. Codzienny kontakt z aplikacjami sprawia, że osiągają ponadprzeciętny rozwój kompetencji cyfrowych oraz pozostałych Umiejętności XXI wieku. Dzięki większej autonomii, jaką umożliwia praca z platformą, uczniowie rozwijają zdolności organizacyjne i budują współodpowiedzialność za własny proces uczenia się. Wygoda i łatwość użytkowania platformy sprawia, że na pierwszym planie jest nauczanie i przyswajanie wiedzy, nie technologia, a poszczególne zadania wspierają określone cele edukacyjne.

Efektywniejsze nauczanie

Rola nauczyciela bliższa jest roli trenera osobistego. W ramach tej samej klasy można tworzyć grupy uczniów i przydzielać im różne zadania dostosowane do konkretnych potrzeb edukacyjnych. Nauczyciel na bieżąco obserwuje i komentuje ukończone zadania, bez względu na to, czy uczeń pracuje w klasie czy w domu. Łatwiej wchodzi w interakcję z uczniami publikując ogłoszenia, udostępniając materiały i udzielając informacji zwrotnej. Nie traci czasu na kserowanie. Jeśli chce wykorzystać materiał papierowy, robi zdjęcie i umieszcza je na platformie. Dostęp możliwy jest z każdego urządzenia – wystarczy przeglądarka internetowa.

BAZA NARZĘDZI I MATERIAŁÓW
DLA NAUCZYCIELI NAJA SZKÒŁA

Wymaga zalogowania. Dostęp tylko dla użytkowników posiadających konto najaszkola.eu.

Staż w Naja Szkòła?

Interesują Cię Technologie
Informacyjno-Komunikacyjne
w edukacji?
Znasz kaszubski, angielski, niemiecki, norweski
lub hiszpański? Masz pomysł na innowacyjne
nauczanie w szkole dwujęzycznej?
Zobacz, jak robimy to w Naji Szkòła.

Centrum pomocy
Google Classroom

Obowiązkowy „podręcznik” zawierający porady i samouczki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Classroom w praktyce
na SuperbelfrzyRP

Blog internetowy, gdzie eduzmieniacze dzielą się doświadczeniami i zdradzają tajniki, jak korzystać z platformy.

Kursy i szkolenia
eTwinning

Warsztaty i seminaria on-line poświęcone wykorzystaniu TIK w edukacji – niezbędnik Nauczyciela 3.0.

Poznaj swojego Chromebooka

Acer R11 Acer 11