Naja Szkòła na Kaszubach

Park Gigantów, Kaszubski Park Miniatur czy Zamek Strachu najbardziej ucieszyły uczniów Naji Szkòła. Z ciekawością przyglądaliśmy się Kaszubom w miniaturze – kolegiacie w Kartuzach, kościołowi w Sianowie, Ołtarzowi Papieskiemu w Sierakowicach czy zamkowi krzyżackiemu w Bytowie. Podziwialiśmy też latarnie morskie, choć ze Stryszej Budy do morza daleko. Pogoda dopisała i humory również. W szkole na Głodnicy usiedliśmy w pamiętających dawne czasy ławkach, by wysłuchać opowieści Witolda Bobrowskiego o tym, jak w 1991 roku powstała pierwsza szkoła podstawowa z językiem kaszubskim.

fot. M. Szwaba