Pierwsze spotkanie z Kangurem

Zdolność logicznego myślenia, a nie wiedza czy znajomość wzorów matematycznych, testowana jest podczas Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Dwoje uczniów z klasy 4 miało dziś okazję przekonać się o tym, gdy 5 marca o godzinie 9:00 usiadło do biurek, by rozwiązać konkursowe testy. Gratulujemy odwagi i trzymamy kciuki za wyniki. Konkurs zapoczątkowany w Europie w 1990 roku skutecznie popularyzuje wiedzę matematyczną. W Polsce patronują mu: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Pytania wybierają reprezentanci ponad 30 krajów będących członkami Kangura bez Granic.

About Author

Related posts

Intermatematyczna Noc 4-klasistów

16 stycznia uczniowie Klasy 4 wzięli udział w interaktywnej Nocy Matematycznej. Pod okiem Celiny Tańskiej, uczącej w Naja Szkòła matematyki, czwartoklasiści próbowali swoich sił rozwiązując quizy matematyczne i programując robota Lego Mindstorms. Każdy też zaprezentował swoją ulubioną grę lub zabawkę. Najbardziej wytrwali – zanim zasnęli w swoich śpiworach – dali...

Więcej