Pracowity początek nowego roku 2018/19

Drugi rok funkcjonowania Naja Szkòła rozpoczęliśmy 3 września o 9:00 od wspólnego spotkania w naszej auli. Artur Jabłoński i dyrektor Andrzej Gredecki przywitali dzieci i rodziców. Przedstawili także nauczycieli, którzy dołączyli do nas w roku szkolnym 2018/19: Magdalenę Marcinkiewicz – język niemiecki, Radosława Kamińskiego – edukacja muzyczna i Aleksandrę Majkowską – edukacja plastyczna. Zanim rozeszliśmy się do pachnących świeżością klas, wszyscy zdmuchnęliśmy pierwszą świeczkę na urodzinowym torcie Naszej Szkoły.

Rodzice i uczniowie obejrzeli krótką prezentację na temat tzw. OK Zeszytu, który oprócz Chromebooków, jest w  Naja Szkòła ważnym narzędziem, które ma pomagać naszym dzieciom się uczyć. Następnie rodzice wybrali ze swojej społeczności reprezentantów poszczególnych klas do Rady Rodziców:

• Aleksandra Majkowska – Klasa I
  • Aleksandra Hopa – Klasa II
  • Anna Chętnik – Klasa IV
  • Ewelina Mężykowska – Klasa V

O 10:00 dzieci i wychowawcy wzięli udział w pierwszych zajęciach, podczas których zajęli się przygotowaniem i organizacją swoich przestrzeni edukacyjnych w szkole. Testowali też nowe mini-boisko do koszykówki i piłki nożnej.

Jednocześnie odbywał się Dzień Otwarty. Zainteresowane dzieci mogły spędzić czas z uczniami Naja Szkòła, my zaś – razem z rodzicami – mogliśmy poważnie porozmawiać o edukacji.