Nasz plan dnia

Edukację przedszkolną i wczesnoszkolną rozpoczynamy o 8:45. Godzin lekcyjnych nie odmierzają dzwonki, lecz możliwości skupienia uwagi przez dzieci. Dlatego podczas zajęć staramy się jak najczęściej zmieniać otoczenie dydaktyczne i metody oraz robić krótkie przerwy aerobowe na dotlenienie. Świetlica poranna otwarta jest od 7:00, świetlica popołudniowa funkcjonuje do godz. 17:00.

naja-szkola-plan-dnia
Ruch i zabawa to też nauka

Przerwy na dotlenienie

Nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie – to nasza ulubiona zasada. Na świeżym powietrzu dzieci skuteczniej przyswajają sobie wiedzę niż w szkolnej sali. Dlatego wychodzimy często, zawsze odpowiednio ubrani.

Kompetencje społeczne

Relacje intepersonalne

Pomagamy nazywać swoje emocje i pokazujemy, jak sobie z nimi radzić. Umiejętność budowania relacji, rozwiązywanie konfliktów i współpraca w grupie są niezbędne do dalszego rozwoju.

Uczymy się w szkole – w domu spędzamy czas z najbliższymi

• Nie mamy prac domowych, pilnie jednak uczestniczmy w zajęciach i nie spóźniamy się.
  • Podczas przerw i lekcji wyjazdowych nie używamy telefonów komórkowych i tabletów.
  • Nie jemy słodyczy oraz nie pijemy napojów smakowych i gazowanych.
  • Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są na szkolnej auli i na sali fitness w Bolszewie.
  • Pamiętamy o nieprzemakalnych butach, kurtce i spodniach.
  • Dbamy o Chromebooka – nosimy go w ochronnym etui i sprawdzamy, czy jest naładowany.
Zdrowe nawyki żywieniowe

Zdrowe odżywianie

Wspólnie jemy drugie śniadanie i wspólnie przygotowujemy jadalnię do obiadu, który dostarcza Catering Chata. W śniadaniówkach mamy tylko zdrowe jedzenie. Do picia wystarczy naturalna woda niegazowana.

Profilaktyka zdrowia

Ksylitol w walce z próchnicą

Po obiedzie obowiązkowo myjemy zęby. Używamy past z ksylitolem, który skutecznie zwalcza bakterie próchnicze. Zachęcamy do podobnej profilaktyki w domu. Ważne, by ksylitolu używać regularnie.