Półkolonie w Mieście

Letni i zimowy wypoczynek w Naji Szkòłë

Półkolonie w Mieście, jak mieszkańcy Wejherowa potocznie nazywają duchową stolicę Kaszub – odbywają się podczas letniej przerwy wakacyjnej i ferii zimowych. Skierowane są do dzieci w wieku 6-13 lat. Podczas 5-dniowego turnusu – od 8:00 do 16:30 – uczestnicy biorą udział w warsztatach językowo-cyfrowo-medialnych, za pośrednictwem których odkrywają tradycję, kulturę i język kaszubski oraz inne języki – angielski i niemiecki. Dzieci i rodzice mają szansę poznać naszą dwujęzyczną placówkę i jej nowoczesne metody, takie m.in, jak „zanurzenie” w języku, idywidualizacja czy swobodna ekspresja twórcza.

naja-szkola-polkolonie-2019
Lato w Mieście
27-31 LIPCA i 3-7 SIERPNIA 2020
Rezerwuj turnus

Laboratorium językowe

Zajęcia odbywają się w dynamicznej przestrzeni edukacyjnej i prowadzone są przez edukatorów Naji Szkòłë z użyciem nowoczesnych metod i narzędzi. Uczestnicy mają do dyspozycji materiały tradycyjne (papierowe) i laptopy Chromebook z klawiaturą kaszubską, na których pracują cyfrowo. W pracowni dźwiękowej ćwiczą wymowę i nagrywają krótkie teksty w językach: kaszubskim, angielskim i niemieckim.

Badania terenowe

Uczestnicy zbierają informacje dotyczące historii i geografii Kaszub i dokumentują cyfrowo różne elementy przyrody i architektury regionu. Zebrane materiały publikowane są w formie prezentacji oraz wykorzystane podczas zajęć kreatywnych. Powstałe portfolio, prezentujące kaszubską przestrzeń kulturową, będzie użyteczną pamiątką, którą będzie można pochawlić się w szkole po powrocie z wakacji.

Zapisy na półkolonie - niezbędne dokumenty

• Zarezerwuj termin – formularz elektroniczny umożliwiający rezerwację miejsca na półkoloniach
  • Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku – formularz elektroniczny

Warsztaty kreatywne

Poczuj pasję tworzenia! Wybierz swoją kreację – kolaż cyfrowy, rysunek pastelami, tekst piosenki, graffitti, recytację czy opracowanie przepisu kulinarnego – i doświadczaj otaczającej rzeczywistości. Tak najlepiej poznasz się język i kulturę kaszubską. Wychowawcy pomogą znaleźć inspirujące przykłady, które uwolnią drzemiące w tobie talenty.

Pracownia cyfrowa

Cyfrowe eksperymenty chemiczne po kaszubsku z profesorem Henry czy poznawanie nowych słówek ze Starkiem Remusem? A może budowanie robota Lego? Zamień tradycjny zeszyt na komputer i stwórz własną pracownię cyfrową. Nasi edukatorzy pomogą wybrać przydatne narzędzia, które wykorzystasz zarówno podczas nauki stacjonarnej i zdalnej, jak i zabawy.

Półkolonie w Mieście Wejherowie

LATO W MIEŚCIE 2020