Wiosenna flora i fauna aż się do nas śmiała

naja-szkola-montessori-wejherowo

To béł pò prôwdze słuńcowi tidzeń. Jaż sã chcalo bùten bëc, jak naje dzecë z klas 0 ë I. W Kãpinie, kòl lesyństwa „Mùza”, òni so mielë razã ze szkólnyma plasticzno-rodowé warkòwnie zrobioné. Zymkòwô flora ë faùna jaż sã do nas tak ùsmiewała.

Gdy mowa o zajęciach plastycznych czy przyrodniczych, to najlepiej wyruszyć w teren. Mogły się o tym przekonać uczniowie „zerówki” i pierwszej klasy. W czwartek, 26 kwietnia, wybraliśmy się do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej MUZA w Kąpinie w Puszczy Darżlubskiej. Wiosenna flora i fauna aż się do nas śmiała –  zawilec gajownik, zawilca żółty, przylaszczka pospolita czy ziarnopłon wiosenny. Wszystko pięknie wyglądało w wiosennym słońcu. Dzieci nie mogły oderwać oczu od zapracowanych mrówek, biegających po drzewach wiewiórkach i pasących się nieopodal koni. Poznały też warstwy lasu: koronę, podszyt, runo leśne i ściółkę. Na koniec chwyciliśmy za pastele, by stworzyć wielobarwne plakaty przedstawiające las i otaczającą ich naturę.

About Author

Related posts