Zdrowia, siły i pogody na każdy dzień!

naja-szkola-wejherowo-montessori

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
Na Wielkanoc – najbardziej radosne święta, ze wszystkich świąt – chcemy Wam życzyć jak najszybszego odejścia pandemii, szybkiego odbudowania się i powstania do pełni życia razem z wiosenną przyrodą! Zdrowia, siły i pogody na każdy dzień! Obfitego Zająca!

Lubòtni Wucznjovje, Tczëvôrtni Starszi ë Szkólni!
Na Jastrë – në nôbarżi redosné svjãta, ze vszëtkjich svjõt – chcema Vama żëczëc jak nôrechlészégò wodevstanjô pòszëdła, chùtkjégò wodbùdovanjô sã ë pòvstanjô do fùl żëcégò razã z zimkòvõ rodõ! Zdrovjégò, mòcë ë pògòdë na kòżdi dzénj! Bòkadnégò Zajca!

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.