3 klasa szuka wczôrô zymkù

A III klasa szuka wczôrô zymkù w Kãpinie na zajmach z rodë ze szkólną Béjatą Klawikòwską.

A III klasa szukała wczoraj wiosny w Kąpinie na lekcjach przyrody z nauczycielką Beatą Klawikowską.

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca i współzałożyciel Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Jako organizator dał się poznać pełniąc funkcje starosty puckiego (1998-2009), prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010) oraz współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych (2008-2012). Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.