Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

naja-szkola-wejherowo-montessori

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 

Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym zdaniem niemożliwe jest tak zorganizować pobyt w placówce, by dzieci nie miały ze sobą kontaktu i nie gromadziły się w skupiskach, jak zaleca Główny Inspektorat Sanitarny. Nadal kontynuowana będzie nauka zdalna, zgodnie z wytycznymi MInisterstwa Edukacji Narodowej.

Z informacji pozyskanych w Urzędzie Miasta Wejherowo, na dzień 6 maja żadna szkoła w Wejherowie nie otworzyła swoich oddziałów przedszkolnych. Natomiast na otwarcie zdecydowało się 11 z 23 niepublicznych przedszkoli w mieście.

Naj plac zôbavóv docar na môl! Jesz kjile dnji ë mdze fardich! Jesmë rôd, że dzecë bãdõ mjałë dze sã bavjic v króm, skakac ë zjeżdżac, kjéj le blós pòszëdło sã skùńczi. Szkòłové pjenjõdze wostałë dobrze zajinvestovóni. Vszëtkjim żëczimë zdrovja! / Życzymy wszystkim zdrowia!

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-wznowienie-zajec-koronawirus

Wznowienie zajęć w Naji Szkòłë

Za nami pierwszy dzień w Naji Szkòli od 12 marca. Z klas 0-3 była nas połowa. Druga połowa chciała nadal korzystać z nauczania zdalnego.  Za nama pjerszi dzénj v Naji Szkòli wod 12 strëmjannéwo. Bëla nas pòłova z klas 0-3. Drëgô pòłova chca dali kòrzëstac z daleczni wuczbë. 🙂 Podobne

Więcej
naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej
naja-szkoła-wejherowo-nauka-zdalna

Nauka zdalna przedłużona do 24 maja

Taka wiadomość nadeszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej: 🤔 Szanowni Państwo Dyrektorzy, Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16...

Więcej