CZAS Naji Szkòłë – Wrzesień, 2018

 • 4 WRZEŚNIA uczniowie Naji Szkòłë rozpoczęli pracę z zeszytami oceniania kształtującego, pomagającymi uczniom w nauce zgodnie z zasadami oceniania kształtującego. Nauczyciele wprowadzający OK w swoich klasach uczestniczą w kursie OK Zeszyt,  prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 • Zespół Naji Szkòłë z dr Małgorzatą Żylińską promującą nowoczesne nauczanie w oparciu o neurodydaktykę

  8 WRZEŚNIA nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, dyrekcja i przedstawiciel Rady Rodziców uczestniczyli w spotkaniu społeczności Budzącej się Szkoły w Toruniu. Wzięli także udział w warsztatach „Przemoc w domu i w szkole” poświęconych m.in. przemocy symbolicznej. Aleksandra Hopa, przedstawiciel Rady Rodziców Klasy II, podzieliła się swoimi przemyśleniami z tego spotkania w artykule „Budząca się szkoła. Zdobywanie wiedzy jest fascynujące”.

 • 12 WRZEŚNIA uczniowie Klasy IV – w ramach poznawania historii lokalnej – odbyli lekcję terenową w Wejherowie. Piątoklasiści, podczas terenowej lekcji języka kaszubskiego, odwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, gdzie zgłębiali temat Emigracji Kaszubów m.in. do USA na Jones Island. Klasy I i II realizowały edukację przyrodniczą w Kąpinie.
 • 19 WRZEŚNIA zebrała się Rada Rodziców, podczas której dyrekcja przedstawiła m.in. zasady działania dziennika elektronicznego Librus jako jednego z narzędzi monitorowania realizacji podstawy programowej przez nauczycieli Naji Szkòłë.
 • 21 WRZEŚNIA spędziliśmy w Leśnym Schronisku Łowców Przygód w Porzeczu. Uczniowie Naji Szkòłë wzięli udział w rajdzie integracyjnym, podczas którego wraz z nauczycielami wyruszyli w trasę, by dotrzeć do punktów z zadaniami specjalnymi. Nasi ‚łowcy przygód’ zmierzyli się także z zadaniami logicznymi i grami decyzyjnymi, spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku wspinaczce na ściankę wspinaczkową.
 • Witajcie na Europejskim dniu Języków 2018

  26 WRZEŚNIA zajęcia dydaktyczne odbywały się pod znakiem Europejskiego Dnia Języków / European Day of Languages. Z tej okazji Klasa V zrealizowała krótki filmik wielojęzyczny, zaś uczniowie Klasy I przygotowali piękne plakaty.

 • 26 i 27 WRZEŚNIA miały miejsce indywidualne konsultacje dla rodziców z wychowawcami klas I i II oraz nauczycielami uczącymi w klasach IV i V.
 • 28 WRZEŚNIA obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia testując Karty Grabowskiego, pomagające uczyć się tabliczki mnożenia przez zabawę.
 • 28-29 WRZEŚNIA nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz języków obcych szkolili się w Elblągu podczas seminarium szkoleniowo-kontaktowego Aktywna tablica z e-Twinning.

About Author

Related posts

naja-szkola-wejherowo-wznowienie-zajec-koronawirus

Wznowienie zajęć w Naji Szkòłë

Za nami pierwszy dzień w Naji Szkòli od 12 marca. Z klas 0-3 była nas połowa. Druga połowa chciała nadal korzystać z nauczania zdalnego.  Za nama pjerszi dzénj v Naji Szkòli wod 12 strëmjannéwo. Bëla nas pòłova z klas 0-3. Drëgô pòłova chca dali kòrzëstac z daleczni wuczbë. 🙂 Podobne

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej