CZAS Naji Szkòłë – Listopad 2018

Dzień Pamięci Historycznej w Gdyni
  • W przededniu Święta Niepodległości Polski – 9 LISTOPADA – zorganizowaliśmy nasz szkolny Dzień Pamięci Historycznej. Dla klas IV i V odbyła się w Gdyni historyczno-językowa lekcja terenowa „Kaszubsko-pomorskie drogi do niepodległości – Gdynia dzieło otwarte”. Pierwszo- i drugoklasiści mieli swoją lekcję historii w Wejherowskim Centrum Kultury na wystawie „Twarze Niepodległej”.
  • 9 LISTOPADA do zespołu edukatorów Naji Szkòłë dołączyła Elżbieta Adamczyk – nauczyciel biologii, doświadczony pedagog, wieloletni opiekun laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów z biologii dla szkół podstawowych i gimnazjów.
  • 13 LISTOPADA, w związku z wygaśnięciem dwóch mandatów w Radzie Rodziców, jej skład został uzupełniony o nowych przedstawicieliAnnę Adamiak – Klasa I i Tomasza Kwaśniewskiego – Klasa IV. Pozostali członkowie Rady to: Aleksandra Hopa – Klasa II i Ewelina Mężykowska – Klasa V. Zachęcamy do kontaktu z reprezentantami poszczególnych klas za pośrednictwem Grup dyskusyjnych Naji Szkòłë.
Karol, Zosia i Ola na konkursie Mistrz Pięknego Czytania
  • 14 LISTOPADA uczniowie klas IV i V – Ola, Zofia i Karol – wystąpili podczas gminnego etapu konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” / „Mistrz Pięknego Czytania” w wejherowskim MPiMKP. Gratulujemy!
  • 15-17 LISTOPADA dyrektor Andrzej Gredecki uczestniczył w Pomorskim Hackatonie Edukacyjnym w Gdańsku – maratonie dla kreatywnych edukatorów, gdzie najistotniejsze są wspólna praca i otwarta komunikacja oraz możliwość testowania pomysłów.
  • 23 LISTOPADA odwiedzili nas słuchacze wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o Kaszubach i Naja Szkòła. Bëło baro fejn!
  • 26 LISTOPADA do zespołu Naji Szkòłë dołączyły: nauczycielka religii Agnieszka Kowalke i wychowawca świetlicy popołudniowej Sylwia Roicka – specjalizująca się m.in. we wczesnej edukacji z terapią pedagogiczną.
  • 27  LISTOPADA zajęcia wychowania fizycznego wróciły do formuły zimowej i do wiosny znów odbywają się na sali do ćwiczeń Akademii Sportów Walki i Fitness FREE FIGHT w Bolszewie.
  • 29 LISTOPADA dyrektor Andrzej Gredecki i anglistka Patrycja Kotłowska wzięli udział w Lokalnych Spotkaniach Warsztatowych w ramach programu Szkoły z Klasą 2.0, które odbyły się w Olsztynie.
  • 30 LISTOPADA dzięki staraniom – mamy Oli, taty Eryka i wychowawcy Patrycji Kotłowskiej – uczniowie Klasy V spędzili w Naji Szkòłe Noc matematyczno-historyczno-językową. Nie zabrakło pizzy, ułamków, geometrii przestrzennej, postaci z mitologii greckiej mówiących po angielsku (!) i wróżb andrzejkowych. Fotorelacja z ubiegłorocznej nocy integracyjnej dostępna jest tutaj.

About Author

Related posts

naja-szkola-wejherowo-wznowienie-zajec-koronawirus

Wznowienie zajęć w Naji Szkòłë

Za nami pierwszy dzień w Naji Szkòli od 12 marca. Z klas 0-3 była nas połowa. Druga połowa chciała nadal korzystać z nauczania zdalnego.  Za nama pjerszi dzénj v Naji Szkòli wod 12 strëmjannéwo. Bëla nas pòłova z klas 0-3. Drëgô pòłova chca dali kòrzëstac z daleczni wuczbë. 🙂 Podobne

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rating*