CZAS Naji Szkòłë – Październik 2018

 • 1 PAŹDZIERNIKA – wracamy do pracy z Chromebookami, których uczniowie klas IV i V używają m.in. do pracy z e-podręcznikami i platformami edukacyjnymi. Klasy I i II korzystają z tablicy interaktywnej, która umożliwia interakcję z rożnymi treściami – animacjami do zagadnień matematycznych, piosenkami i nagraniami lektur czy tablicami gramatycznymi i ortograficznymi. Nie zapominamy jednak o tradycyjnych narzędziach: podręcznikach, ćwiczeniach, lekturach, grach planszowych, kartach edukacyjnych i OK Zeszycie.
 • 5 PAŹDZIERNIKA przystąpiliśmy do programu Szkoła z Klasą 2.0, pomagającego szkołom, nauczycielom, uczniom i rodzicom zbudować żywą i współpracującą ze sobą społeczność, która rozwija szkołę jako miejsce ciekawej i mądrej edukacji, gdzie uczniowie chcą się – uczyć, nauczyciele zaś lubią – uczyć. Nają Szkòłã reprezentują: Patrycja Kotłowska – koordynator, Andrzej Gredecki – dyrektor, Celina Tańska – nauczycielka matematyki i Ewelina Mężykowska – Rada Rodziców.
 • 8 PAŹDZIERNIKA ruszyły Grupy dyskusyjne Naji Szkòłë, będące zamkniętym forum internetowym dla rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Aby się zalogować, trzeba dysponować loginem w domenie @najaszkola.eu. W przypadku zagubienia hasła lub problemami z zalogowaniem się na smartfonie, proszę o kontakt z wychowawcami klas.
 • 10 PAŹDZIERNIKA – upływa termin uiszczenia comiesięcznych opłat: za szkołę i obiady. Wpłaty opatrzone w tytule odpowiednim dopiskiem – „CZESNE” / „OBIADY” – należy wpłacać na konto Banku Spółdzielczego w Pucku – 68834800030000001760400008.
 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękowaliśmy naszym nauczycielom

  12 PAŹDZIERNIKA 2018 r., o godz. 13:00 – z udziałem klas II, IV i V – odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy I na Rycerza Naji Szkòłë / Pasowanié ùczni I. Klasë na Ricerza Naji Szkòłë. Pamiętaliśmy też, by podziękować naszym nauczycielom z okazji przypadającego 14 X Dnia Edukacji Narodowej.

 • 16 PAŹDZIERNIKA – pomimo zaawansowanej jesieni, wciąż mogliśmy cieszyć się prawdziwie letnią pogodą. Korzystaliśmy z niej chętnie zarówno podczas zajęć świetlicowych, jak i wychowania fizycznego. Na salę do ćwiczeń w Bolszewie wrócimy, gdy temperatura spadnie do 5 stopni Celsjusza.
 • 19 PAŹDZIERNIKA z klasami IV i V wyruszyliśmy w Rézã z Remùsã na Nordã / Wyprawę z Remusem po Nordzie, podczas której odbyliśmy lekcję terenową z zakresu historii, muzyki oraz języka kaszubskiego i niemieckiego.
 • Klasy IV i V przed zamkiem w Rzucewie

  21  PAŹDZIERNIKA – klasy I i II intensywnie eksplorowały leśną okolicę – przyroda, wf, historia, kaszubski czy polski o wiele lepiej wchodzą do głowy w terenie. Staramy się, by pierwszo- i drugoklasiści spędzali każdego dnia do dwóch godzin na świeżym powietrzu.

 • 26 PAŹDZIERNIKA Beata Klawikowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawczyni w klasach II i IV, zrezygnowała z prowadzenia Klasy II, wybierając propozycję pracy w szkole publicznej. Obowiązki wychowawcy i nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Klasie II przejęła Magda Marcinkiewicz, nasza germanistka, posiadająca także kierunkowe wykształcenie w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.
 • 27  PAŹDZIERNIKA Iwona Ladach, prowadząca Klasę I, rozpoczęła roczny kurs z zakresu pedagogiki Montessori, która opiera się na założeniu, że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się zgodnie z indywidualnym planem rozwojowym.
 • 31  PAŹDZIERNIKA obchodziliśmy Kaszubskie Zaduszki, w ramach których uczniowie wysłuchali m.in. krótkiej prelekcji poświęconej utrwaleniu pamięci o Piaśnicy, a następnie wspólnie z nauczycielami udali się do Bramy Piaśnickiej, gdzie zapalili Znicze Pamięci Naji Szkòłë.

About Author

Related posts

naja-szkola-wejherowo-wznowienie-zajec-koronawirus

Wznowienie zajęć w Naji Szkòłë

Za nami pierwszy dzień w Naji Szkòli od 12 marca. Z klas 0-3 była nas połowa. Druga połowa chciała nadal korzystać z nauczania zdalnego.  Za nama pjerszi dzénj v Naji Szkòli wod 12 strëmjannéwo. Bëla nas pòłova z klas 0-3. Drëgô pòłova chca dali kòrzëstac z daleczni wuczbë. 🙂 Podobne

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej