Tożsamość-Kompetencje-Przyszłość

Dyrektorem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła została Anna Kościukiewicz-Jabłońska, pełniąca funkcję wicedyrektora ds. rozwoju w roku szkolnym 2018/2019.

Anna Kościukiewicz-Jabłońska urodziła się w Gdyni. Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pierwszą pracą, którą podjęła po maturze, była praca wychowawcy przedszkolnego w szkole podstawowej. Później zajęła się udzielaniem korepetycji i tłumaczeniami z języka angielskiego. Jest między innymi współautorką tłumaczenia na język polski autobiografii Margaret Thatcher „Moje lata na Downing Street”. Prowadziła własne wydawnictwo, w którym zajmowała się komputerowym składem, łamaniem i graficznym opracowywaniem książek. W drugiej połowie lat 90. XX wieku współpracowała z Radiem Gdańsk i Radiem Eska Nord jako dziennikarz muzyczny. W 1999 r. została rzecznikiem prasowym w Starostwie Powiatowym w Pucku. Od 2003 r. do 2005 r. była dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim. W maju 2005 roku została redaktorką naczelną i dyrektorką Radia Kaszëbë, którą to funkcję pełni nieprzerwanie do teraz. Prowadzona przez nią stacja radiowa może pochwalić się obecnie najlepszymi wynikami słuchalności spośród wszystkich programów radiowych nadawanych w naszym województwie.

Z projektem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła Anna Kościukiewicz związana jest od samego początku. Była zaangażowana w jej budowę, wyposażanie, utworzenie i prowadzenie strony internetowej Naji Szkòłë, a przede wszystkim w tworzenie profilu placówki i wybór przyjętych metod nauczania.

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-wznowienie-zajec-koronawirus

Wznowienie zajęć w Naji Szkòłë

Za nami pierwszy dzień w Naji Szkòli od 12 marca. Z klas 0-3 była nas połowa. Druga połowa chciała nadal korzystać z nauczania zdalnego.  Za nama pjerszi dzénj v Naji Szkòli wod 12 strëmjannéwo. Bëla nas pòłova z klas 0-3. Drëgô pòłova chca dali kòrzëstac z daleczni wuczbë. 🙂 Podobne

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej