Naje dzecë lubią plastikã

Nie lubi chtos malënków? Naje dzecë lubią! Plastikã ë technikã òne mają ze szkólną Agnesą Tréder.

Czy ktoś nie lubi malować? Nasze dzieci lubią! Plastykę i technikę prowadzi z nimi nauczycielka Agnieszka Treder.

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca i współzałożyciel Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Jako organizator dał się poznać pełniąc funkcje starosty puckiego (1998-2009), prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010) oraz współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych (2008-2012). Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.