Wszyscy jesteśmy Rycerzami Remusa

W Naji Szkòle më mielë pasowanié szkòlôków z I klasë na Ricerczi ë Ricerzów. Przë leżnoscë wszëtcë më òstalë doparlączony do szkòlowi jednotë. Jesmë terô Remùsowima Ricerzama!

W Naji Szkòle mieliśmy pasowanie uczniów I klasy na Rycerki i Rycerzy. Przy okazji wszyscy zostaliśmy włączeni do szkolnej wspólnoty. Jesteśmy teraz Rycerzami Remùsa!

Nasze pierwsze Pasowanie na Rycerzy Remusa odbyło się 10 XI 2018 roku. Uczestniczyło w nim 11 uczniów klasy I. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii.

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca i współzałożyciel Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Jako organizator dał się poznać pełniąc funkcje starosty puckiego (1998-2009), prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010) oraz współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych (2008-2012). Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.