„Zemja Rodnô” na dobry początek roku szkolnego 2023/24

naja-szkola-wejherowo-rok-szkolny-2023-2024

„Tu dalej będę imał się wszystkiego, co ojczyste / aż rozbłyśnie i da nam owoc!” – od słów hymnu kaszubskiego „Zemja Rodnô” zaczęliśmy nowy rok szkolny w przedszkolu i klasach 0-III. Żeby zawsze pamiętać o naszym domu, rodzinie i Kraju Kaszubów. Z nadzieją na dobry owoc tych naszych starań.

„Tú mdã dali domôcëznë sã jimôl / jaż zajasnji i nama brzôd svój dô!” – wod slóv kaszëbskjéwo himnë „Zemja Rodnô” më zaczãnë novi szkòlovi rok v przedszkòlim a klasach 0-3. Cobë pamjãtac vjedno wo naszim dôdomje, wo rodzëznje ë Krajú Kaszëbóv. Z nôdzejõ na bëlni brzôd ti naji starë.

W sumie, w przedszkolu i klasach 0-3, uczy się z nami 56 osób. Gdy dodamy do tego nastolatków z klas IV-VIII w placówce przy Sikorskiego 78 A, w roku szkolnym 23/24 uczęszczać będzie do Naji Szkòłë 96 osób.

Wraz z rozpoczęciem roku, szczególne podziękowanie należy się nauczycielkom i nauczycielom Naji Szkòłë, a także pani Magdzie-gospodyni – razem tak pięknie przygotowali sale do przyjęcia dzieci po wakacjach w naszej wielojęzycznej/wielokulturowej szkole.

Tworzymy społeczność silnie wrośniętą w Kaszuby, którą zasilają uczniowie o różnej identyfikacji narodowej, etnicznej i językowej. Razem z rodzicami chcemy dbać o te różnorodne tożsamości, dając dzieciom klucz do kaszubskiego domu, a tym samym otwierając przed nimi cały świat.