W sobotę, 2 września, oddajemy do użytku budynek przy Przemysłowej 20 A, w którym mieści się  startująca dwa dni później Prywatna Szkoła Podstawowa NAJA SZKÒŁA. Serdecznie zapraszamy na uroczystość otwarcia o godzinie 12.00. Będzie to okazja do poznania szkolnej kadry, rodziców i dzieci, które rozpoczną w NAJI SZKÒLI historyczny dla nas rok szkolny 2017/2018.

Przez minione trzy miesiące organizatorzy NAJI SZKÒLI skupiali się równolegle na czterech aspektach związanych z tym projektem: rejestracji placówki i uzyskaniem dla niej praw szkoły publicznej, doborem wykwalifikowanych nauczycieli, adaptacji pomieszczeń niezbędnych do prowadzenia nowoczesnej szkoły oraz rekrutacją uczniów, która wciąż trwa i przewidziana jest do 30 września.

Miasto Wejherowo wpisało NAJĄ SZKÒŁÃ do rejestru szkół w dniu 21 sierpnia na podstawie wydanej dwa tygodnie wcześniej pozytywnej opinii Pomorskiego Kuratora Oświaty, w której stwierdza się, iż szkoła spełnia wymagania niezbędne do uzyskania uprawnień szkoły publicznej. Z kolei wyremontowane pomieszczenia uzyskały pozytywne opinie Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie, a także zgodę Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego.

About Author

Related posts

Eksperci od edukacji w Naja Szkòła

W piątk 8 gòdnika Nają Szkòłã wizytowałë Renata Mistôrz z Ceńtrum Edukacje Szkólnëch w Gduńskù ë dr. Adéla Kòżëczkòwskô z Jinstitutë Pedagógiczi Gduńsczégò Ùniwersytetu. Jesmë rôd, że më mòglë gòscëc w Naji Szkòle persónë tak mòcno dlô kaszëbsczi edukacje zasłużoné. W piątek 8 grudnia Nają Szkòłã wizytowały Renata Mistarz...

Więcej

MPiMKP partnerem Naja Szkòła

Jesmë rôd, że pòstãpné jinstitucje, stowôrë ë kaszëbsczi media chcą bëc z nama w dzejanim! Pò Kaszëbsczi Jednoce ë Radiu Kaszëbë, më pòdpisalë dzysô ùgôdenk z Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë ë Mùzyczi w Wejrowie! Cieszy nas, że kolejne instytucje, stowarzyszenia i media kaszubskie chcą z nami współpracować. Po Kaszëbsczi Jednoce...

Więcej

Rok szkolny 4 września!

Zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2017/18 rozpoczynają się w poniedziałek 4 września 2017 roku. „Wyprawki szkolne” już czekają! Składają się na nie m.in. Chromebooki – laptopy pracujące w systemie operacyjnym Google Chrome.

Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rating*