Tożsamość-Kompetencje-Przyszłość

Dyrektorem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła została Anna Kościukiewicz-Jabłońska, pełniąca funkcję wicedyrektora ds. rozwoju w roku szkolnym 2018/2019.

Anna Kościukiewicz-Jabłońska urodziła się w Gdyni. Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pierwszą pracą, którą podjęła po maturze, była praca wychowawcy przedszkolnego w szkole podstawowej. Później zajęła się udzielaniem korepetycji i tłumaczeniami z języka angielskiego. Jest między innymi współautorką tłumaczenia na język polski autobiografii Margaret Thatcher „Moje lata na Downing Street”. Prowadziła własne wydawnictwo, w którym zajmowała się komputerowym składem, łamaniem i graficznym opracowywaniem książek. W drugiej połowie lat 90. XX wieku współpracowała z Radiem Gdańsk i Radiem Eska Nord jako dziennikarz muzyczny. W 1999 r. została rzecznikiem prasowym w Starostwie Powiatowym w Pucku. Od 2003 r. do 2005 r. była dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim. W maju 2005 roku została redaktorką naczelną i dyrektorką Radia Kaszëbë, którą to funkcję pełni nieprzerwanie do teraz. Prowadzona przez nią stacja radiowa może pochwalić się obecnie najlepszymi wynikami słuchalności spośród wszystkich programów radiowych nadawanych w naszym województwie.

Z projektem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła Anna Kościukiewicz związana jest od samego początku. Była zaangażowana w jej budowę, wyposażanie, utworzenie i prowadzenie strony internetowej Naji Szkòłë, a przede wszystkim w tworzenie profilu placówki i wybór przyjętych metod nauczania.

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkoła-wejherowo-nauka-zdalna

Nauka zdalna przedłużona do 24 maja

Taka wiadomość nadeszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej: 🤔 Szanowni Państwo Dyrektorzy, Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Tęsknimy za naszymi uczniami

Autorkami tego obrazka w oryginale są Eliza i Kalina z trzeciej klasy, od których dostaliśmy go w prezencie. Teraz darujemy go Wam – z kilkoma słowami dla nas ważnymi .  Autorkama negò wobrôzka v woriginale są Eliza i Kalina z trzëcé klasë, wod chtërnëch ma wo dosta v darënkù....

Więcej