Tożsamość-Kompetencje-Przyszłość

Dyrektorem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła została Anna Kościukiewicz-Jabłońska, pełniąca funkcję wicedyrektora ds. rozwoju w roku szkolnym 2018/2019.

Anna Kościukiewicz-Jabłońska urodziła się w Gdyni. Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pierwszą pracą, którą podjęła po maturze, była praca wychowawcy przedszkolnego w szkole podstawowej. Później zajęła się udzielaniem korepetycji i tłumaczeniami z języka angielskiego. Jest między innymi współautorką tłumaczenia na język polski autobiografii Margaret Thatcher „Moje lata na Downing Street”. Prowadziła własne wydawnictwo, w którym zajmowała się komputerowym składem, łamaniem i graficznym opracowywaniem książek. W drugiej połowie lat 90. XX wieku współpracowała z Radiem Gdańsk i Radiem Eska Nord jako dziennikarz muzyczny. W 1999 r. została rzecznikiem prasowym w Starostwie Powiatowym w Pucku. Od 2003 r. do 2005 r. była dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim. W maju 2005 roku została redaktorką naczelną i dyrektorką Radia Kaszëbë, którą to funkcję pełni nieprzerwanie do teraz. Prowadzona przez nią stacja radiowa może pochwalić się obecnie najlepszymi wynikami słuchalności spośród wszystkich programów radiowych nadawanych w naszym województwie.

Z projektem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła Anna Kościukiewicz związana jest od samego początku. Była zaangażowana w jej budowę, wyposażanie, utworzenie i prowadzenie strony internetowej Naji Szkòłë, a przede wszystkim w tworzenie profilu placówki i wybór przyjętych metod nauczania.

About Author

A. Jablonsczi

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.

Related posts

dziennik-baltycki-naja-szkola-finska

Naja (fińska) Szkòła w Wejherowie

W „Dzienniku Bałtyckim” ukazał się artykuł o Naji Szkòli i wyjeździe studyjnym naszych nauczycieli do Finlandii. Kto nie kupił gazety, może przeczytać artykuł w jej internetowym wydaniu.  Poniżej fragment: Naja (fińska) Szkòła w Wejherowie Finowie mówią o czterech kluczach otwierających ich program (system) nauczania na wyzwania współczesnego człowieka i świata....

Więcej

Organizacja roku szkolnego 2019/20

Pomorska Kurator Oświaty, 21 sierpnia, spotkała się z dyrektorami szkół, by podsumować dotychczasową działalność kuratorium, omówić organizację nowego roku szkolnego 2019/2020 i przestawić najważniejsze kierunki państwa w zakresie polityki oświatowej. Było to ostatnie w tej roli spotkanie dr Moniki Kończak, gdyż z początkiem września obejmuje obowiązki konsula generalnego w Sydney....

Więcej
naja-szkola-zakończenie-roku-2018

Witajcie najdłuższe wakacje świata!

Koniec roku szkolnego 2018/2019 przypadł w środę 19 czerwca. Na niebie świeciło piękne słońce. Nawet fakt, że tego dnia zamknęli nam drogę, gdyż zaczęli ją remontować, nie przeszkadzał i wszyściuteńcy byliśmy w Naji Szkòli o 9.30. Cieszyły się nasze serca, bo wiedzieliśmy, że nikt nie będzie powtarzał klasy i...

Więcej