Naja Szkòła szykuje się do wiosny

naja-szkola-wejherowo-sikorskiego-jezykowo-cyfrowo-medialnie

Hej! Uczniowie! Patrzcie, jak przygotowujemy szkołę dla Was!

Na Sikorskiego czeka już boisko do koszykówki, z baaaardzo wysokim płotem i nowy stojak do rowerów. Na Przemysłowej, od miesiąca leży już nowa kostka, żeby było gdzie parkować samochody. Dla najmłodszych zakładamy ogródek, gdzie można będzie hodować  sałatę i rzodkiewki, i kolorowe kwiaty. Wyczyściliśmy z liści i błota wszystkie rynny na dachu. Od wczoraj rozpoczęliśmy budowę placu zabaw – konstrukcja pierwszego elementu, który da schronienie przed deszczem lub słońcem, już jest gotowa. Prace te planujemy zakończyć do Wielkanocy.

Za pomoc – a pracy przy tym wszystkim trochę było – dziękujemy majstrowi @Piotr Rek i nauczycielowi Oskar Kozlowski. Za pożyczenie drabiny i różne drobne, ale potrzebne rady, dziękujemy Krzysztof Jasiński, sąsiadowi z Almaresu.

 

—CSB—

Hej! Wúcznjovje! Vzerôjta! Njech vama mëma z tatõ pòkôżõ na fejsbùkú jak më dlô vas szëkùjemë Szkòłã! 1. Na Sikòrskjéwo żdże za vama bòjiszcze do kòszbalë, z baaaaro vësokjim płotã ë jesz wustój do kòlóv; 2. Na Jindustrjalni, wod ksãżëca, leżi jú przed bùdinkã novô kòstka, żebë bëło dze auta stavjac; 3. Zakłôdômë vama wogródk, żebë va mògła mjec svòjã salôtã ë radizkji, ë kvjatë farvnjisté; 4. Mómë vëbrôné lestë ë błoto z vszëtkjich rinnóv na dachù; 5. Wod vczôrô më zaczãnë bùdovac vama plac do zôbavóv – kònstrukcëjô pjerszéwo elemenjtë, dze mdze móg sã schòvac przed deszczã abò słúnjca, jú je! Planejemë to zakùnjczëc do Jastróv.

Za pòmòc – a robòtë vkół tewo vszëtkjéwo përznã bëło – dzëkùjemë méstrovji Pjotrovji Rekòvji ë szkólnémù Oskarovji Kòzlovskjémù. Za pòrzëczenjé drôbkji ë vszelëjakõ drobnõ, ale vôżnõ doradã, dzëkùjemë Krësztofòvji Jasinjskjémù, sõsadovji z Almaresú. 

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkoła-wejherowo-nauka-zdalna

Nauka zdalna przedłużona do 24 maja

Taka wiadomość nadeszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej: 🤔 Szanowni Państwo Dyrektorzy, Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Tęsknimy za naszymi uczniami

Autorkami tego obrazka w oryginale są Eliza i Kalina z trzeciej klasy, od których dostaliśmy go w prezencie. Teraz darujemy go Wam – z kilkoma słowami dla nas ważnymi .  Autorkama negò wobrôzka v woriginale są Eliza i Kalina z trzëcé klasë, wod chtërnëch ma wo dosta v darënkù....

Więcej