CZAS Naji Szkòłë – Listopad 2018

Dzień Pamięci Historycznej w Gdyni
  • W przededniu Święta Niepodległości Polski – 9 LISTOPADA – zorganizowaliśmy nasz szkolny Dzień Pamięci Historycznej. Dla klas IV i V odbyła się w Gdyni historyczno-językowa lekcja terenowa „Kaszubsko-pomorskie drogi do niepodległości – Gdynia dzieło otwarte”. Pierwszo- i drugoklasiści mieli swoją lekcję historii w Wejherowskim Centrum Kultury na wystawie „Twarze Niepodległej”.
  • 9 LISTOPADA do zespołu edukatorów Naji Szkòłë dołączyła Elżbieta Adamczyk – nauczyciel biologii, doświadczony pedagog, wieloletni opiekun laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów z biologii dla szkół podstawowych i gimnazjów.
  • 13 LISTOPADA, w związku z wygaśnięciem dwóch mandatów w Radzie Rodziców, jej skład został uzupełniony o nowych przedstawicieliAnnę Adamiak – Klasa I i Tomasza Kwaśniewskiego – Klasa IV. Pozostali członkowie Rady to: Aleksandra Hopa – Klasa II i Ewelina Mężykowska – Klasa V. Zachęcamy do kontaktu z reprezentantami poszczególnych klas za pośrednictwem Grup dyskusyjnych Naji Szkòłë.
Karol, Zosia i Ola na konkursie Mistrz Pięknego Czytania
  • 14 LISTOPADA uczniowie klas IV i V – Ola, Zofia i Karol – wystąpili podczas gminnego etapu konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” / „Mistrz Pięknego Czytania” w wejherowskim MPiMKP. Gratulujemy!
  • 15-17 LISTOPADA dyrektor Andrzej Gredecki uczestniczył w Pomorskim Hackatonie Edukacyjnym w Gdańsku – maratonie dla kreatywnych edukatorów, gdzie najistotniejsze są wspólna praca i otwarta komunikacja oraz możliwość testowania pomysłów.
  • 23 LISTOPADA odwiedzili nas słuchacze wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o Kaszubach i Naja Szkòła. Bëło baro fejn!
  • 26 LISTOPADA do zespołu Naji Szkòłë dołączyły: nauczycielka religii Agnieszka Kowalke i wychowawca świetlicy popołudniowej Sylwia Roicka – specjalizująca się m.in. we wczesnej edukacji z terapią pedagogiczną.
  • 27  LISTOPADA zajęcia wychowania fizycznego wróciły do formuły zimowej i do wiosny znów odbywają się na sali do ćwiczeń Akademii Sportów Walki i Fitness FREE FIGHT w Bolszewie.
  • 29 LISTOPADA dyrektor Andrzej Gredecki i anglistka Patrycja Kotłowska wzięli udział w Lokalnych Spotkaniach Warsztatowych w ramach programu Szkoły z Klasą 2.0, które odbyły się w Olsztynie.
  • 30 LISTOPADA dzięki staraniom – mamy Oli, taty Eryka i wychowawcy Patrycji Kotłowskiej – uczniowie Klasy V spędzili w Naji Szkòłe Noc matematyczno-historyczno-językową. Nie zabrakło pizzy, ułamków, geometrii przestrzennej, postaci z mitologii greckiej mówiących po angielsku (!) i wróżb andrzejkowych. Fotorelacja z ubiegłorocznej nocy integracyjnej dostępna jest tutaj.

About Author

Related posts

naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkoła-wejherowo-nauka-zdalna

Nauka zdalna przedłużona do 24 maja

Taka wiadomość nadeszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej: 🤔 Szanowni Państwo Dyrektorzy, Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Tęsknimy za naszymi uczniami

Autorkami tego obrazka w oryginale są Eliza i Kalina z trzeciej klasy, od których dostaliśmy go w prezencie. Teraz darujemy go Wam – z kilkoma słowami dla nas ważnymi .  Autorkama negò wobrôzka v woriginale są Eliza i Kalina z trzëcé klasë, wod chtërnëch ma wo dosta v darënkù....

Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rating*