CZAS Naji Szkòłë – Listopad 2018

Dzień Pamięci Historycznej w Gdyni
  • W przededniu Święta Niepodległości Polski – 9 LISTOPADA – zorganizowaliśmy nasz szkolny Dzień Pamięci Historycznej. Dla klas IV i V odbyła się w Gdyni historyczno-językowa lekcja terenowa „Kaszubsko-pomorskie drogi do niepodległości – Gdynia dzieło otwarte”. Pierwszo- i drugoklasiści mieli swoją lekcję historii w Wejherowskim Centrum Kultury na wystawie „Twarze Niepodległej”.
  • 9 LISTOPADA do zespołu edukatorów Naji Szkòłë dołączyła Elżbieta Adamczyk – nauczyciel biologii, doświadczony pedagog, wieloletni opiekun laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów z biologii dla szkół podstawowych i gimnazjów.
  • 13 LISTOPADA, w związku z wygaśnięciem dwóch mandatów w Radzie Rodziców, jej skład został uzupełniony o nowych przedstawicieliAnnę Adamiak – Klasa I i Tomasza Kwaśniewskiego – Klasa IV. Pozostali członkowie Rady to: Aleksandra Hopa – Klasa II i Ewelina Mężykowska – Klasa V. Zachęcamy do kontaktu z reprezentantami poszczególnych klas za pośrednictwem Grup dyskusyjnych Naji Szkòłë.
Karol, Zosia i Ola na konkursie Mistrz Pięknego Czytania
  • 14 LISTOPADA uczniowie klas IV i V – Ola, Zofia i Karol – wystąpili podczas gminnego etapu konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” / „Mistrz Pięknego Czytania” w wejherowskim MPiMKP. Gratulujemy!
  • 15-17 LISTOPADA dyrektor Andrzej Gredecki uczestniczył w Pomorskim Hackatonie Edukacyjnym w Gdańsku – maratonie dla kreatywnych edukatorów, gdzie najistotniejsze są wspólna praca i otwarta komunikacja oraz możliwość testowania pomysłów.
  • 23 LISTOPADA odwiedzili nas słuchacze wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o Kaszubach i Naja Szkòła. Bëło baro fejn!
  • 26 LISTOPADA do zespołu Naji Szkòłë dołączyły: nauczycielka religii Agnieszka Kowalke i wychowawca świetlicy popołudniowej Sylwia Roicka – specjalizująca się m.in. we wczesnej edukacji z terapią pedagogiczną.
  • 27  LISTOPADA zajęcia wychowania fizycznego wróciły do formuły zimowej i do wiosny znów odbywają się na sali do ćwiczeń Akademii Sportów Walki i Fitness FREE FIGHT w Bolszewie.
  • 29 LISTOPADA dyrektor Andrzej Gredecki i anglistka Patrycja Kotłowska wzięli udział w Lokalnych Spotkaniach Warsztatowych w ramach programu Szkoły z Klasą 2.0, które odbyły się w Olsztynie.
  • 30 LISTOPADA dzięki staraniom – mamy Oli, taty Eryka i wychowawcy Patrycji Kotłowskiej – uczniowie Klasy V spędzili w Naji Szkòłe Noc matematyczno-historyczno-językową. Nie zabrakło pizzy, ułamków, geometrii przestrzennej, postaci z mitologii greckiej mówiących po angielsku (!) i wróżb andrzejkowych. Fotorelacja z ubiegłorocznej nocy integracyjnej dostępna jest tutaj.

About Author

Related posts

dziennik-baltycki-naja-szkola-finska

Naja (fińska) Szkòła w Wejherowie

W „Dzienniku Bałtyckim” ukazał się artykuł o Naji Szkòli i wyjeździe studyjnym naszych nauczycieli do Finlandii. Kto nie kupił gazety, może przeczytać artykuł w jej internetowym wydaniu.  Poniżej fragment: Naja (fińska) Szkòła w Wejherowie Finowie mówią o czterech kluczach otwierających ich program (system) nauczania na wyzwania współczesnego człowieka i świata....

Więcej

Organizacja roku szkolnego 2019/20

Pomorska Kurator Oświaty, 21 sierpnia, spotkała się z dyrektorami szkół, by podsumować dotychczasową działalność kuratorium, omówić organizację nowego roku szkolnego 2019/2020 i przestawić najważniejsze kierunki państwa w zakresie polityki oświatowej. Było to ostatnie w tej roli spotkanie dr Moniki Kończak, gdyż z początkiem września obejmuje obowiązki konsula generalnego w Sydney....

Więcej

Tożsamość-Kompetencje-Przyszłość

Dyrektorem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła została Anna Kościukiewicz-Jabłońska, pełniąca funkcję wicedyrektora ds. rozwoju w roku szkolnym 2018/2019. Anna Kościukiewicz-Jabłońska urodziła się w Gdyni. Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pierwszą pracą, którą podjęła po maturze, była praca wychowawcy przedszkolnego w szkole podstawowej. Później zajęła się udzielaniem...

Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rating*