Czwartoklasiści w konkursie czytania po kaszubsku

Na kònkùrsu „Méster bëlnégò czëtaniô” naja piątka: Asza, Tónka, Aleksa, Zosza ë Érik, pòprôwdze fejn czëtała, blós nic nie dobëła, bò czasã ë tak biwô. Wôżné, że më tam w Wejrowsczim Mùzeùm bëła a z jinyma dzecama z Wejrowa Królewiónkã më niosła.

Na konkursie „Méster bëlnégò czëtaniô” nasza piątka: Asza, Tónka, Aleksa, Zosza i Érik, naprawdę dobrze czytała, ale nic nie wygrała, bo czasem i tak bywa. Ważne, że w Wejherowskim Muzeum byliśmy i razem z innymi dziećmi z Wejherowa Królewiónkę nieśliśmy.

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca i współzałożyciel Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Jako organizator dał się poznać pełniąc funkcje starosty puckiego (1998-2009), prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010) oraz współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych (2008-2012). Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.