Jesteśmy dumni, że możemy Was poinformować, iż Naja Szkòła podpisała umowę o współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Szczegóły porozumienia publikujemy poniżej. 🙂
Mamy nadzieję na długą i owocną współpracę z dr hab. Adelą Kożyczkowską, dr hab. Maria Szczepska-Pustkowska (na zdjęciu w towarzystwie dzieci z półkolonii zimowych 2020 w Naji Szkòle) i wszystkimi zainteresowanymi wspólnymi projektami. Cieszcie się razem z nami!
Szczegóły Porozumienia
1. Współprzygotowanie diagnozy ewaluacyjnej w zakresie procesów dydaktycznego i wychowawczego (z określeniem mocnych stron, potrzeb i kierunków dalszego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem priorytetu dwujęzyczności i dwukulturowości).
2. Współudział w realizacji projektu „Szkoła ćwiczeń” (Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej) oraz innych projektów (także badawczych) inicjowanych przez każdą ze stron umowy.
3. Współorganizacja konferencji naukowych (seminariów) i naukowo-dydaktycznych, których adresatami będą naukowcy, nauczyciele lub pracownicy nadzoru pedagogicznego.
4. Współudział i przygotowanie do prowadzenia sieci współpracy (zespołów badawczych) w zakresie edukacji kaszubskiej i dwujęzyczności oraz dwukulturowości (jako odmian wielojęzyczności i wielokulturowości).
5. Współpraca pedagogiczna i edukacyjna w procesie przygotowywania autorskich programów wychowawczych i programów nauczania. Współudział partnerów w szkoleniach obejmujących podnoszenie kwalifikacji nauczycieli, dyrekcji i organu prowadzącego Dwujęzyczną Prywatną Szkołę Podstawową Naja Szkòła w Wejherowie.
6. Stworzenie możliwości nauczycielom publikowania tekstów o swoich doświadczeniach w czasopismach wydawanych w Instytucie Pedagogiki lub w publikacjach zwartych redagowanych pod egidą tegoż Instytutu.
7. Udostępnienie Dwujęzycznej Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła w Wejherowie dla potrzeb kształcenia studentów Instytutu Pedagogiki (w celach odbywania praktyk studenckich, realizacji badań na potrzeby prac magisterskich i doktorskich).
8. Wszystkie wyżej wskazane obszary współpracy pedagogicznej i edukacyjnej mogą stanowić przedmiot namysłu badawczego pracowników Zakładu Pedagogiki Ogólnej i mogą być wykorzystane na potrzeby tekstów naukowych (z zachowaniem zasad etycznych i przestrzeganiem prawa).