Współpraca z Uniwersytetem Gdańskim

naja-szkola-wejherowo-wspolpraca-uniwersytet-gdański

Jesteśmy dumni, że możemy Was poinformować, iż Naja Szkòła podpisała umowę o współpracy z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Szczegóły porozumienia publikujemy poniżej. 🙂

Mamy nadzieję na długą i owocną współpracę z dr hab. Adelą Kożyczkowską, dr hab. Maria Szczepska-Pustkowska (na zdjęciu w towarzystwie dzieci z półkolonii zimowych 2020 w Naji Szkòle) i wszystkimi zainteresowanymi wspólnymi projektami. Cieszcie się razem z nami!

 

Szczegóły Porozumienia

1. Współprzygotowanie diagnozy ewaluacyjnej w zakresie procesów dydaktycznego i wychowawczego (z określeniem mocnych stron, potrzeb i kierunków dalszego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem priorytetu dwujęzyczności i dwukulturowości).

2. Współudział w realizacji projektu „Szkoła ćwiczeń” (Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej) oraz innych projektów (także badawczych) inicjowanych przez każdą ze stron umowy.

3. Współorganizacja konferencji naukowych (seminariów) i naukowo-dydaktycznych, których adresatami będą naukowcy, nauczyciele lub pracownicy nadzoru pedagogicznego.

4. Współudział i przygotowanie do prowadzenia sieci współpracy (zespołów badawczych) w zakresie edukacji kaszubskiej i dwujęzyczności oraz dwukulturowości (jako odmian wielojęzyczności i wielokulturowości).

5. Współpraca pedagogiczna i edukacyjna w procesie przygotowywania autorskich programów wychowawczych i programów nauczania. Współudział partnerów w szkoleniach obejmujących podnoszenie kwalifikacji nauczycieli, dyrekcji i organu prowadzącego Dwujęzyczną Prywatną Szkołę Podstawową Naja Szkòła w Wejherowie.

6. Stworzenie możliwości nauczycielom publikowania tekstów o swoich doświadczeniach w czasopismach wydawanych w Instytucie Pedagogiki lub w publikacjach zwartych redagowanych pod egidą tegoż Instytutu.

7. Udostępnienie Dwujęzycznej Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła w Wejherowie dla potrzeb kształcenia studentów Instytutu Pedagogiki (w celach odbywania praktyk studenckich, realizacji badań na potrzeby prac magisterskich i doktorskich).

8. Wszystkie wyżej wskazane obszary współpracy pedagogicznej i edukacyjnej mogą stanowić przedmiot namysłu badawczego pracowników Zakładu Pedagogiki Ogólnej i mogą być wykorzystane na potrzeby tekstów naukowych (z zachowaniem zasad etycznych i przestrzeganiem prawa).

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-wznowienie-zajec-koronawirus

Wznowienie zajęć w Naji Szkòłë

Za nami pierwszy dzień w Naji Szkòli od 12 marca. Z klas 0-3 była nas połowa. Druga połowa chciała nadal korzystać z nauczania zdalnego.  Za nama pjerszi dzénj v Naji Szkòli wod 12 strëmjannéwo. Bëla nas pòłova z klas 0-3. Drëgô pòłova chca dali kòrzëstac z daleczni wuczbë. 🙂 Podobne

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rating*