Kaszubskie Zaduszki pod Bramą Piaśnicką

Przed Wszystkimi Świętymi w szkole mówiliśmy dużo o naszych przodkach. O tych, których krew płynie w naszych żyłach i tych, o których pamięć jest wpisana w naszą rzeczywistość. Na koniec poszliśmy całą szkołą do Bramy Piaśnickiej i tam zapaliliśmy światła naszej pamięci.

Przed Wszëtczima Swiãtyma më w szkòli wiele ò naszich przódkach so pòwiôdalë. Ò tëch co są z naji rëdë ë tëch, co pamiãc ò nich je wpisónô w nają juwernotã. Na kùńc më so szlë całą szkòłą do Piasznicczi Brómë ë tam më zapôlelë widë naji pamiãcë.

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.