Asia Majkowska pierwsza w eliminacjach Rodnô Mòwa

Asza Majkòwskô doba 1 plac westrzód dzecy z klasów I-III, a ji sostra Grétka wëprzédnienié westrzód przedszkòłowëch dzecy, w miesczich eliminacjach Rodny Mòwë w Wejrowie! To je wiôlgô éra dlô starszich ë dlô całi Naji Szkòłë!

Asia Majkowska zdobyła 1 miejsce wśród dzieci z klas I-III, a jej siostra Gosia wyróżnienie wśród dzieci przedszkolnych, w miejskich eliminacjach konkursu Rodnô Mòwa w Wejherowie. To powód do dumy dla rodziców i dla całej Naji Szkòłë!

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.