Asia Majkowska pierwsza w eliminacjach Rodnô Mòwa

Asza Majkòwskô doba 1 plac westrzód dzecy z klasów I-III, a ji sostra Grétka wëprzédnienié westrzód przedszkòłowëch dzecy, w miesczich eliminacjach Rodny Mòwë w Wejrowie! To je wiôlgô éra dlô starszich ë dlô całi Naji Szkòłë!

Asia Majkowska zdobyła 1 miejsce wśród dzieci z klas I-III, a jej siostra Gosia wyróżnienie wśród dzieci przedszkolnych, w miejskich eliminacjach konkursu Rodnô Mòwa w Wejherowie. To powód do dumy dla rodziców i dla całej Naji Szkòłë!