Asia Majkowska pierwsza w eliminacjach Rodnô Mòwa

Asza Majkòwskô doba 1 plac westrzód dzecy z klasów I-III, a ji sostra Grétka wëprzédnienié westrzód przedszkòłowëch dzecy, w miesczich eliminacjach Rodny Mòwë w Wejrowie! To je wiôlgô éra dlô starszich ë dlô całi Naji Szkòłë!

Asia Majkowska zdobyła 1 miejsce wśród dzieci z klas I-III, a jej siostra Gosia wyróżnienie wśród dzieci przedszkolnych, w miejskich eliminacjach konkursu Rodnô Mòwa w Wejherowie. To powód do dumy dla rodziców i dla całej Naji Szkòłë!

About Author

A. Jablonsczi

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.

Related posts

Gòdë – czas Bożego Narodzenia

Słowo „Gòdë” w językach słowiańskich oznacza czas radości i wesela. Po kaszubsku Gòdama nazywa się okres świąt Bożego Narodzenia.  Kaszëbsczé Gòdë rozpoczynają się Wigilią 24 grudnia, a kończą 6 stycznia, świętem Trzech Króli. Jest to czas kiedy tradycja chrześcijańska przenika się z dużo starszymi kaszubskimi wierzeniami przedchrześcijańskimi, związanymi przede...

Więcej

Naja Szkòła na Kaszubach

Park Gigantów, Kaszubski Park Miniatur czy Zamek Strachu najbardziej ucieszyły uczniów Naji Szkòła. Z ciekawością przyglądaliśmy się Kaszubom w miniaturze – kolegiacie w Kartuzach, kościołowi w Sianowie, Ołtarzowi Papieskiemu w Sierakowicach czy zamkowi krzyżackiemu w Bytowie. Podziwialiśmy też latarnie morskie, choć ze Stryszej Budy do morza daleko. Pogoda dopisała i humory...

Więcej