Witajcie najdłuższe wakacje świata!

naja-szkola-zakończenie-roku-2018

Koniec roku szkolnego 2018/2019 przypadł w środę 19 czerwca. Na niebie świeciło piękne słońce. Nawet fakt, że tego dnia zamknęli nam drogę, gdyż zaczęli ją remontować, nie przeszkadzał i wszyściuteńcy byliśmy w Naji Szkòli o 9.30. Cieszyły się nasze serca, bo wiedzieliśmy, że nikt nie będzie powtarzał klasy i każdy z nas otrzymał promocję do następnej klasy. Z resztą, zawsze z radością przychodzimy do szkoły, bo to jest naprawdę Naja Szkòla!

Nasi Kochani Nauczyciele przygotowali dla nas krótkie laudacje – każdemu, przed wszystkimi kolegami i rodzicami, odczytał je wychowawca bądź wychowa Bardzo się to spodobało naszym mamom. One były z nas dumne, gdy słyszały jak dobrze się uczymy i jakie mamy talenty.

Potem mamy dziękowały nauczycielom za ich pracę i mówiły, że teraz już wiedzą, iż nie poślą nas do żadnej innej szkoły. W takim razie do zobaczenia we wrześniu. Witaj nam lato! Witajcie najdłuższe wakacje świata!

 

Kúnjc szkòłovéwo rokù 2018/2019 przëpôd na strzodã 19 czervca. njebje svjécëlo nama piãkné slúnjce. Navetka to, że zamkle nama tewo dnja szasé, bò jã zaczãnë wupravjac, nje przeszkôdzalo ë më vszëternôsce bëlë v Naji Szkòli wo 9.30. V sercach më mjelë redosc, bò më ju vjedzelë, że njicht nje wostôl sedzec ë kòżdi jeden mô pòdvëższenjé do pòstãpni klasë. Do szkòli më zresztõ vjedno rôd przëchôdômë, bò to je pò prôvdze Naja Szkòla!
Naji Kòchôni Szkólni przërëchtovalë dlô nas takjé krótkjé laudacëje – kòżden je miôl wodczëtôné przed calim karnã drëchóv ë starszich – przez svòjéwo vëchòvivôczã abò vëchòvivôczkã. To sã baro vjidzalo òsoblëvje najim mëmóm. Wone mjelë vjôlgõ érã czej mòglë czëc, jak më sã dobrze wuczimë ë jakji telenjtë mómë.
Pózni mëmë dzëkòwalë Szkólnim za jich robòtã ë gôdalë, co tere jú vjedzõ, że nas do żódni jini szkòli nje dadzõ. Téj do wuzdrzenjô szkòlo v sévnjikù. Vjitôj nama latkò! Vjitôjtaż nama nôdlëgszé latné ferje svjata!

About Author

A. Jablonsczi

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie językoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”.

Related posts

naja-szkola-wejherowo-montessori

Będzie zabawa… na nowym placu zabaw

Nasz plac zabaw dotarł na miejsce! Jeszcze kilka dni i będzie gotowy! Cieszymy się, że dzieci będą miały miejsce do zabawy w sklep, skakania i zjeżdżania, gdy tylko epidemia się zakończy. Pieniądze szkoły zostały dobrze zainwestowane. 🙂 Jednocześnie informujemy, że nie zdecydowaliśmy się otworzyć naszej „zerówki” w dniu dzisiejszym. Naszym...

Więcej
naja-szkoła-wejherowo-nauka-zdalna

Nauka zdalna przedłużona do 24 maja

Taka wiadomość nadeszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej: 🤔 Szanowni Państwo Dyrektorzy, Informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowaliśmy dziś harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16...

Więcej
naja-szkola-wejherowo-montessori

Tęsknimy za naszymi uczniami

Autorkami tego obrazka w oryginale są Eliza i Kalina z trzeciej klasy, od których dostaliśmy go w prezencie. Teraz darujemy go Wam – z kilkoma słowami dla nas ważnymi .  Autorkama negò wobrôzka v woriginale są Eliza i Kalina z trzëcé klasë, wod chtërnëch ma wo dosta v darënkù....

Więcej