Witajcie najdłuższe wakacje świata!

naja-szkola-zakończenie-roku-2018

Koniec roku szkolnego 2018/2019 przypadł w środę 19 czerwca. Na niebie świeciło piękne słońce. Nawet fakt, że tego dnia zamknęli nam drogę, gdyż zaczęli ją remontować, nie przeszkadzał i wszyściuteńcy byliśmy w Naji Szkòli o 9.30. Cieszyły się nasze serca, bo wiedzieliśmy, że nikt nie będzie powtarzał klasy i każdy z nas otrzymał promocję do następnej klasy. Z resztą, zawsze z radością przychodzimy do szkoły, bo to jest naprawdę Naja Szkòla!

Nasi Kochani Nauczyciele przygotowali dla nas krótkie laudacje – każdemu, przed wszystkimi kolegami i rodzicami, odczytał je wychowawca bądź wychowa Bardzo się to spodobało naszym mamom. One były z nas dumne, gdy słyszały jak dobrze się uczymy i jakie mamy talenty.

Potem mamy dziękowały nauczycielom za ich pracę i mówiły, że teraz już wiedzą, iż nie poślą nas do żadnej innej szkoły. W takim razie do zobaczenia we wrześniu. Witaj nam lato! Witajcie najdłuższe wakacje świata!

Kúnjc szkòłovéwo rokù 2018/2019 przëpôd na strzodã 19 czervca. njebje svjécëlo nama piãkné slúnjce. Navetka to, że zamkle nama tewo dnja szasé, bò jã zaczãnë wupravjac, nje przeszkôdzalo ë më vszëternôsce bëlë v Naji Szkòli wo 9.30. V sercach më mjelë redosc, bò më ju vjedzelë, że njicht nje wostôl sedzec ë kòżdi jeden mô pòdvëższenjé do pòstãpni klasë. Do szkòli më zresztõ vjedno rôd przëchôdômë, bò to je pò prôvdze Naja Szkòla!

Naji Kòchôni Szkólni przërëchtovalë dlô nas takjé krótkjé laudacëje – kòżden je miôl wodczëtôné przed calim karnã drëchóv ë starszich – przez svòjéwo vëchòvivôczã abò vëchòvivôczkã. To sã baro vjidzalo òsoblëvje najim mëmóm. Wone mjelë vjôlgõ érã czej mòglë czëc, jak më sã dobrze wuczimë ë jakji telenjtë mómë.
Pózni mëmë dzëkòwalë Szkólnim za jich robòtã ë gôdalë, co tere jú vjedzõ, że nas do żódni jini szkòli nje dadzõ. Téj do wuzdrzenjô szkòlo v sévnjikù. Vjitôj nama latkò! Vjitôjtaż nama nôdlëgszé latné ferje svjata!

About Author

A. Jablonsczi

Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. Pomysłodawca Radia Kaszëbë. Działacz społeczny, dziennikarz i pisarz. Starosta pucki (1998-2009) i prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (2004-2010). Współzałożyciel Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej „Kaszëbskô Jednota”. Ojciec trójki dzieci.

Related posts

dziennik-baltycki-naja-szkola-finska

Naja (fińska) Szkòła w Wejherowie

W „Dzienniku Bałtyckim” ukazał się artykuł o Naji Szkòli i wyjeździe studyjnym naszych nauczycieli do Finlandii. Kto nie kupił gazety, może przeczytać artykuł w jej internetowym wydaniu.  Poniżej fragment: Naja (fińska) Szkòła w Wejherowie Finowie mówią o czterech kluczach otwierających ich program (system) nauczania na wyzwania współczesnego człowieka i świata....

Więcej

Organizacja roku szkolnego 2019/20

Pomorska Kurator Oświaty, 21 sierpnia, spotkała się z dyrektorami szkół, by podsumować dotychczasową działalność kuratorium, omówić organizację nowego roku szkolnego 2019/2020 i przestawić najważniejsze kierunki państwa w zakresie polityki oświatowej. Było to ostatnie w tej roli spotkanie dr Moniki Kończak, gdyż z początkiem września obejmuje obowiązki konsula generalnego w Sydney....

Więcej

Tożsamość-Kompetencje-Przyszłość

Dyrektorem Prywatnej Szkoły Podstawowej Naja Szkòła została Anna Kościukiewicz-Jabłońska, pełniąca funkcję wicedyrektora ds. rozwoju w roku szkolnym 2018/2019. Anna Kościukiewicz-Jabłońska urodziła się w Gdyni. Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pierwszą pracą, którą podjęła po maturze, była praca wychowawcy przedszkolnego w szkole podstawowej. Później zajęła się udzielaniem...

Więcej