19 marca odbędzie się Dzień Otwarty w Naji Szkòle. Organizuje go cała społeczność szkolna, Będzie projekcja filmu i przedstawienie teatralne oraz spotkanie z rycerzami. Osoby zainteresowane zdecydują, czy chcą wysłać swoje dzieci do tej szkoły.

Z naszej sondy wynika, że większość uczniów jest dumna z Naji Szkòłë.

– Przybyli goście zobaczą jak wyglądają zajęcia w placówce, a także dowiedzą się skąd wziął się Dzień Jedności Kaszubów – mówi wicedyrektor szkoły Karol Rhode.

Właśnie to święto jest okazją do zorganizowania Dnia Otwartego. Dzéń Jednotë Kaszëbów po raz pierwszy obchodzony był w 2004 roku. Wspomina pierwszą wzmiankę o Kaszubach z bulli papieża Grzegorza IX z 1238 roku. O idei święta opowiadać będzie przedstawienie, które zaprezentuje czwórka aktorów.

Zapraszamy na Dzień Otwarty od godziny 13:00!

Tekst pisali i redagowali uczniowie IV klasy, zdjęcia – Agata Jasińska.

About Author

Related posts

We Gduńsku nagriwelë dokùmeńtalny film

9 strëmiannika, szkòłownicë z 4 klasë razã z wëchòwiwaczã bëlë jachóny do Gduńska, dze rëchtowelë dzél dokùmeńtalnégò filmù na Dzéń Jednotë Kaszëbów. W czasu rézë gôdelë ò kaszëbsczi ë midzënôrodny historie naji stolëcë. Wôżnym dzélã bëtnoscë we Gduńskù bëło òbezdrzenié sztaturë Swiãtopôłka, sedzbë kaszëbsczich òrganizacjów, sztaturë Krësztofa, Gôłdu a...

Więcej