Dumni z Naji Szkòłë

19 marca odbędzie się Dzień Otwarty w Naji Szkòle. Organizuje go cała społeczność szkolna, Będzie projekcja filmu i przedstawienie teatralne oraz spotkanie z rycerzami. Osoby zainteresowane zdecydują, czy chcą wysłać swoje dzieci do tej szkoły.

Z naszej sondy wynika, że większość uczniów jest dumna z Naji Szkòłë.

– Przybyli goście zobaczą jak wyglądają zajęcia w placówce, a także dowiedzą się skąd wziął się Dzień Jedności Kaszubów – mówi wicedyrektor szkoły Karol Rhode.

Właśnie to święto jest okazją do zorganizowania Dnia Otwartego. Dzéń Jednotë Kaszëbów po raz pierwszy obchodzony był w 2004 roku. Wspomina pierwszą wzmiankę o Kaszubach z bulli papieża Grzegorza IX z 1238 roku. O idei święta opowiadać będzie przedstawienie, które zaprezentuje czwórka aktorów.

Zapraszamy na Dzień Otwarty od godziny 13:00!

Tekst pisali i redagowali uczniowie IV klasy, zdjęcia – Agata Jasińska.

About Author

Related posts

naja-szkola-wejherowo-nauczanie-zdalne-chromebook-covid19

9. tydzień nauki on-line

Czy dajecie radę? 🙂 Rozpoczął się 9 tydzień nauki na odległość. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorka – wszyscy bardzo ciężko pracowali w ostatnim czasie. Gdyby ktoś nie wiedział, to w Naji Szkòle nauczanie on-line prowadzone jest od poniedziałku do piątku, każdego dnia, od 9.00 do 14.00. Chrombooki, do których każde dziecko ma dostęp...

Więcej
naja-szkola-radio-kaszebe-ferie-2019

Radio Kaszëbë, chillout i uniwersytet

Radio Kaszëbë i chillout po obiedzie… Tak mieli ci młodsi półkoloniãci. Ci starsi mogli sobie o takich przyjemnościach tylko pomarzyć. 😉 Oni biegali od rana po uniwerku w Gdańsku i wyrabiali kilometry. Architektura, sztuka, nauka – Gracjana Pòtrëkùs im to prezentowała… Mówią, że nawet się im podobało – a co mieli...

Więcej
naja-szkola-wejehrowo-polkolonie-zimowe

Pólkolonie zimowe w Naji Szkòłë

Styczeń 2020 r. już się zbliża. Zapraszamy na ferie w Mieście (Wejherowie)! Dwa turnusy: 13-17 stycznia i 20-24 stycznia. Dla najmłodszych to dobra okazja do nabrania doświadczeń w samodzielnym spędzaniu dnia poza domem i budowania pewności siebie. Wszystkim oferujemy fachową opiekę, inspirujące warsztaty, rozwój przez zabawę, spędzanie czasu w...

Więcej