Klub Rodzica

Witamy w Klubie Rodzica

Klub Rodzica to cykliczne spotkania poświęcone wzajemnej integracji wokół wspólnego dziedzictwa kulturowego wyrażonego w języku kaszubskim oraz propagowaniu edukacji dwujęzycznej i jej znaczenia dla rozwoju kompetencji językowych u dzieci.

naja-szkola-edukacja-dwujezyczna-montessori
Porozmawiajmy o dzieciach

Zamiast wywiadówki

Zamiast tzw. wywiadówek, społeczności skupionej wokół edukacji dwujęzycznej w Naji Szkòłë proponujemy Kluby Rodzica. Zgodziliśmy się, że to bardziej przyjazna forma omawiania postępów naszych dzieci i doskonała okazja do dyskusji o nowoczesnej edukacji.

Integracja kulturowa

Język kaszubski

W Klubie Rodzica rozmawiamy o znaczeniu dwujęzyczności w rozwoju intelektualnym i społecznym dzieci. Propagujemy wiedzę o Kaszubach i języku kaszubskim jako ważnych elementach tożsamości dziecka wspomagających jego edukację.

Integracyjne spotkania Klubu Rodziców

• Konsultacje dydaktyczne z wychowawcami i edukatorami Naji Szkòłë.
  • Dyskusja i wymiana doświadczeń na temat znaczenia nauczania dwujęzycznego w nowoczesnej edukacji.
  • Propagowanie wiedzy o kulturze i języku kaszubskim oraz ich wykorzystanie w pedagogice Montessori.
Prelekcje i dyskusje

Edukacja dwujęzyczna

Spotkania prowadzi kaszubskojęzyczny moderator. Uczestniczy w nich także lektor języka kaszubskiego oraz nauczyciele specjalizujący się w edukacji dwujęzycznej, którzy prowadzą krótkie prelekcje i prezentacje dotyczące języka, historii i kultury Kaszubów.

Zapytaj babci, zapytaj dziadka

Moja kaszubska historia

Dbamy, by wśród gości specjalnych Klubu Rodziców nie zabrakło przedstawicieli starszego pokolenia, którzy mogą podzielić się swoją kaszubską historią – wspomnieniami z dzieciństwa (gry, zabawy, piosenki, rymowanki, przysłowia), tradycjami kulinarnymi, kaszubskimi obrzędami.

KLUB RODZICA 2020

Naja Szkòła