Organizacja nauczania

naja-szkola-wejherowo-organ-prowadzacy

Artur Jabłoński

Organ prowadzący

Językoznawca, pisarz i dziennikarz, asystent na Uniwersytecie Warszawskim, edukacja dwujęzyczna – język kaszubski

Hanna Ellwart

Dyrektor Naja Szkòła

Zarządzanie oświatą, edukacja dwujęzyczna w systemie szkoły międzynarodowej – język angielski i hiszpański

naja-szkola-wejherowo-edukacja-medialna-kompetencje-kluczowe

Anna Kościukiewicz

Organ współprowadzący

Redaktorka naczelna Radia Kaszëbë, edukacja cyfrowa, językowa – język angielski, kompetencje kluczowe, pedagogika Montessori

naja-szkola-wejherowo-montessori-szkola-miedzynarodowa

Magdalena Łagun-Cleworth

Zastępca dyrektora

Organizacja przedszkola i świetlicy, wsparcie dla rodzin powracających z zagranicy, edukacja dwujęzyczna – język angielski

naja-szkola-wejherowo-cyfrowe-kompetencje

Klaudia Kleina

Sekretariat Szkoły

Koordynacja pracy szkoły, administratorka Google Workspace dla Edukacji, zajęcia interdyscyplinarne – informatyczno-geograficzne

naja-szkola-wejherowo-pedagog-angiellski-informatyka

Patrycja Marszewska

Pedagog szkolny

Wsparcie pedagogiczne, edukacja dwujęzyczna – język angielski i informatyka, nauczycielka mianowana

Ben Cleworth

Native speaker

Konwersatoria anglojęzyczne z elementami dramy, tutoring dla uczniów anglojęzycznych, przygotowanie do egzaminów Cambridge English

naja-szkola-wejherowo-laboratoria-przyszlosci-steam

Krzysztof Bartoszewski

Laboratoria Przyszłości

Koordynator zajęć interdyscyplinarnych STEAM w oparciu o narzędzia Laboratorium Przyszłości, edukacja przyrodniczo-biologiczna

Tożsamość - Kompetencje - Przyszłość

Naja Szkòła to szkoła prywatna na prawach szkoły publicznej, spełniająca wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkoła wpisana jest do Rejestru szkół i placówek niepublicznych przez Prezydenta Miasta Wejherowa. Działa od września 2017 roku.

Szkoła skupia się na metodach indywidualnego podejścia do każdego powierzonego nam dziecka, rozwoju jego talentów oraz wsparciu w obszarach trudności w oparciu o pedagogikę Montessori i znany ze swej skuteczności fiński model nauczania. Realizujemy podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół dwujęzycznych – polsko-kaszubskich – poszerzoną o język niemiecki, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, edukację cyfrową i medialną oraz lekcje terenowe na Kaszubach. Współpracujemy z Uniwersytetem Gdańskim, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Wam i Waszym dzieciom proponujemy szkołę, w której matematyka będzie wspaniałą przygodą i nikt – ani dziecko, ani rodzic, babcia, czy dziadek – nie będą musieli poświęcać wielu cennych godzin na odrabianie prac domowych! Nasza Szkoła wprowadzi dziecko w świat wiedzy naukowej, kultury i sztuki, przygotuje je do samodzielnego wyboru kierunku dalszej edukacji i aktywnego udziału w życiu społecznym. Będzie to możliwe dzięki kompetencjom kluczowym, które dzieci nabywać będą w toku swojego nauczania.

Wspólnie rozwijać będziemy własną tożsamość dziecka i jego dwujęzyczność, co w praktyce oznacza znajomość kilku języków. Płyną z tego nie tylko korzyści praktyczne. Znajomość dwóch języków, a co za tym idzie – dwóch kultur, może dostarczyć Waszemu dziecku także korzyści duchowych, wzbogacić je wewnętrznie.

Artur Jabłoński, organ prowadzący

Statut Naja Szkòła