Kalendarz roku szkolnego

ROK SZKOLNY 2018/19

img

W roku szkolnym 2018/19 zajęcia dydaktyczne trwać będą od 3 września do 21 czerwca. Pierwszy semestr kończy się 11 stycznia 2019 r. Propozycje ocen rocznych wystawione zostaną do 30 maja.

naja-szkola-wejherowo-2017
P
Dzień Edukacji Narodowej | 12 X

Pasowanié ùczni 1. klasë

Uczniowie klasy I pasowani są na Remusowych Rycerzy w nawiązaniu do największej epopei w języku kaszubskim „Żëcé i przigòdë Remùsa” / „Życie i przygody Remusa” autorstwa Aleksandra Majkowskiego. Tego dnia składamy też podziękowania naszym nauczycielom z okazji ich święta. 

D
Święto Niepodległości | 11 XI

Dzień Pamięci Historycznej

Nasze dzieci wiedzą, że 11 XI 1918 r. zakończyła się I wojna światowa i że dla Polski to data symboliczna, związana z procesem odradzania się państwa polskiego. Wiedzą, że Kraj Kaszubów został włączony do Rzeczypospolitej Polskiej w 1920 r. Wiedzą, co było później, po tym jak Polska nastała.

Wybrane wydarzenia Naja Szkòła

K
24 grudnia - 6 stycznia

Kaszëbsczé Gòdë

Kaszëbsczé Gòdë rozpoczynają się Wigilią, a kończą świętem Trzech Króli. Jest to czas, kiedy tradycja chrześcijańska przenika się ze starymi kaszubskimi wierzeniami przedchrześcijańskimi, związanymi przede wszystkim z kultem przyrody. Z tamtego czasu pochodzą m.in gwiżdże i paneżki.

D
19 marca 1238

Dzéń Jednotë Kaszëbów

Rocznica pierwszej wzmianki o Kaszubach. Bulla papieża Grzegorza IX tytułuje księcia szczecińskiego Bogusława I – księciem Kaszub. Od VI w. Kaszubi zamieszkują południowy brzeg Morza Bałtyckiego. Osiedlili się na Pomorzu – od Gdańska po dzisiejszy niemiecki Rostock i Greifswald.

Przerwy od zajęć dydaktycznych

8

8 dni przerwy świątecznej

11

Ferie zimowe od 11 lutego

19

Koniec roku szkolnego

Dodatkowe dni wolne od zajęć w pierwszym semestrze to Dzień Zaduszny – 2 listopada. Zimowa przerwa świąteczna trwać będzie od 24 grudnia do 1 stycznia.

W drugim semestrze od nauki odpoczniemy w następujące dni wolne: 18 kwietnia, 29-30 kwietnia i 2 maja. Okres od 3 do 7 maja to czas wycieczek i biwaków. 21 czerwca kończymy rok szkolny.

Wydarzenia Naja Szkòła

img