Kalendarz roku szkolnego

ROK SZKOLNY 2020/21

img

W roku szkolnym 2020/21 zajęcia dydaktyczne trwać będą od 1 września do 25 czerwca. Pierwszy semestr kończy się 8 lutego 2021 r. Propozycje ocen rocznych wystawione zostaną do 30 maja.

naja-szkola-wejherowo-2017
P
Dzień Edukacji Narodowej | 12 X

Pasowanié ùczni 1. klasë

Uczniowie klasy I pasowani są na Remusowych Rycerzy w nawiązaniu do największej epopei w języku kaszubskim „Żëcé i przigòdë Remùsa” / „Życie i przygody Remusa” autorstwa Aleksandra Majkowskiego. Tego dnia składamy też podziękowania naszym nauczycielom z okazji ich święta. 

D
Święto Niepodległości | 11 XI

Dzień Pamięci Historycznej

Nasze dzieci wiedzą, że 11 XI 1918 r. zakończyła się I wojna światowa i że dla Polski to data symboliczna, związana z procesem odradzania się państwa polskiego. Wiedzą, że Kraj Kaszubów został włączony do Rzeczypospolitej Polskiej w 1920 r. Wiedzą, co było później, po tym jak Polska nastała.

Wybrane wydarzenia Naja Szkòła

K
24 grudnia - 6 stycznia

Kaszëbsczé Gòdë

Kaszëbsczé Gòdë rozpoczynają się Wigilią, a kończą świętem Trzech Króli. Jest to czas, kiedy tradycja chrześcijańska przenika się ze starymi kaszubskimi wierzeniami przedchrześcijańskimi, związanymi przede wszystkim z kultem przyrody. Z tamtego czasu pochodzą m.in gwiżdże i paneżki.

D
19 marca 1238

Dzéń Jednotë Kaszëbów

Rocznica pierwszej wzmianki o Kaszubach. Bulla papieża Grzegorza IX tytułuje księcia szczecińskiego Bogusława I – księciem Kaszub. Od VI w. Kaszubi zamieszkują południowy brzeg Morza Bałtyckiego. Osiedlili się na Pomorzu – od Gdańska po dzisiejszy niemiecki Rostock i Greifswald.

Przerwy od zajęć dydaktycznych

13

13 dni przerwy świątecznej

4

Ferie zimowe od 4 stycznia

25

Koniec roku szkolnego

Dodatkowe dni wolne od zajęć w pierwszym semestrze to 14 października i 12-13 listopada. Zimowa przerwa świąteczna trwać będzie od 23 grudnia do 4 stycznia.

W drugim semestrze od nauki odpoczniemy w następujące dni wolne: 19 marca, 1-6 kwietnia i 4 czerwca. Okres od 3 do 7 maja to czas wycieczek i biwaków. 25 czerwca kończymy rok szkolny.

Wydarzenia Naja Szkòła

img