Warsztat edukacyjny

Szeroki katalog materiałów i narzędzi edukacyjnych sprawia, że uczniowie chcą się uczyć i być odpowiedzialni za własne kształcenie. Łatwiej jest im dopasować metody do własnych możliwości i upodobań.

naja-szkola-edukacja-mieszana
Podstawa programowa MEN

Podręczniki i komputer

Podstawę programową realizujemy w oparciu o podręczniki refundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zamiast jednak papierowych kart pracy, chętniej sięgamy po pomoce Montessori lub narzędzia informatyczne. Wolimy też doświadczać i eksperymentować  na świeżym powietrzu.

Google dla Szkół i Uczelni

Laptopy Chromebook

Umożliwiają pracę z aplikacjami obsługiwanymi przez przeglądarkę Google Chrome. Dają dostęp do bezpłatnej chmury i narzędzi Google. Współpracują z platformą Google Classrooom, wspomagającą organizację pracy i komunikację.

Dostęp do materiałów tylko dla posiadaczy konta @najaszkol.eu

• Pomoce Montessori.
  • Podręczniki dla klas I-III.
  • Podręczniki dla klas IV-VI.
  • Podręczniki VII-VIII.
  • Platformy edukacyjne.
Aktywne nauczanie

Zajęcia terenowe

Uczniowie zdobywają wiedzę w sposób aktywny i twórczy. Uczą się i zapamiętują poprzez osobiste doświadczanie rzeczywistości. Nauczyciel ma szansę stać się przewodnikiem nawiązując partnerską relację z uczniem.

Interdyscyplinarnie i zespołowo

Praca projektowa

Rozwija samodzielność, odpowiedzialność i pobudza aktywność. Uczy, jak pracować w grupie i skutecznie się komunikować w oparciu o przygotowany plan działań. Pozwala wykorzystywać różnie dziedziny wiedzy.

Google Chromebook

System operacyjny Chromebooków opiera się na przeglądarce internetowej Google Chrome. Służy ona do przeglądania stron www i używania aplikacji wykorzystujących połączenie z internetem. Laptop szybko się uruchamia i łatwo się go używa. Stosunkowo niski koszt zakupu umożliwia wyposażenie w urządzenia większej liczby uczniów.

Aplikacje Windows nie działają na Chromebookach, chyba że mają wersję obsługiwaną przez przeglądarkę internetową. Podstawowe programy Google to Kalendarz, Notatnik, Dokumenty, Prezentacje, Rysunki i Arkusze. By móc ich używać, trzeba mieć konto użytkownika Google, takie np. jak w telefonie komórkowym. Dostępne są też ich wersje na smartfona, tablet lub komputer z systemem Windows. Aby tworzyć i edytować pliki nie jest potrzebne połączenie z internetem. Kiedy będzie dostępna sieć, komputer zaktualizuje w tle nasze pliki. W systemie przeglądarkowym dostępna jest ogromna liczba bezpłatnych aplikacji edukacyjnych.

Warto zapoznać się z podstawowymi skrótami klawiszowymi. Usprawniają one pracę i pomagają wywołać określone funkcje.

Alt + Search – Caps Lock (drukowane litery)
Ctrl + Shift + Space – przełączanie się pomiędzy językami
Ctrl + Space – powrót do poprzedniego języka
Ctrl + Shift + q (dwa razy) – wyloguj się

Pełna lista skrótów dostępna jest po wciśnięciu – Ctrl + Alt + ?.