Laboratoria Przyszłości to rządowy program dla szkół, w ramach którego zakupiliśmy podstawowe wyposażenie służące do pracy w modelu STEAM traktującym jako jedną dyscyplinę takie obszary wiedzy jak: nauki przyrodnicze (Science), technologia (Technology), inżynieria (Engineering), sztuka (Arts) i matematyka (Mathematics). Przed nami kolejny etap – zakup wyposażenia dodatkowego.

naja-szkola-wejherowo-jezykowo-cyfrowo-medialnie

Drukarki 3D

Modelowanie 3D pozwala zrozumieć geometrię i przestrzeń, rozwija projektowanie komputerowe i wprowadza w świat kompetencji STEM.

Photo-Video

Dzięki sprzętowi fotograficznemu z rozbudowanymi funkcjami filmowymi uczymy się prezentować swoje osiągnięcia.

Model STEM wzmacnia kompetencje kluczowe uczniów:

• komunikację w języku ojczystym
  • komunikację w językach obcych
  • kompetencje matematyczne i kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii
  • kompetencje cyfrowe
  • umiejętności związane z uczeniem się
  • kompetencje społeczne i obywatelskie
  • przedsiębiorczość
  • świadomość i ekspresję kulturalną

Mikrokontrolery

Uczymy się czym jest elektronika i programowanie oraz jak ważna jest komunikacja i współpraca dla realizacji projektu.

Stacje lutownicze

Rozwijamy umiejętności techniczne i manualne, uczymy się cierpliwości i precyzji, rozwiązujemy problemy.

Celem programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym.

Program Laboratoria Przyszłości realizowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

NAJA SZKÒŁA | Tożsamość-Kompetencje-Przyszłość
Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Montessori w Wejherowie