Kalendarz roku szkolnego

ROK SZKOLNY 2023/24

img

W roku szkolnym 2023/24 zajęcia dydaktyczne trwać będą od 1 września do 21 czerwca. Rok szkolny rozpoczynamy 4 września. Pierwszy semestr kończy się 17 stycznia 2024 r. Propozycje ocen rocznych wystawione zostaną do 10 czerwca.

naja-szkola-wejherowo-2017
P
Dzień Edukacji Narodowej | 13 X

Pasowanié ùczni 1. klasë

Uczniowie klasy I pasowani są na Remusowych Rycerzy w nawiązaniu do największej epopei w języku kaszubskim „Żëcé i przigòdë Remùsa” / „Życie i przygody Remusa” autorstwa Aleksandra Majkowskiego. Tego dnia składamy też podziękowania naszym nauczycielom z okazji ich święta. 

D
Święto Niepodległości | 11 XI

Dzień Pamięci Historycznej

Nasze dzieci wiedzą, że 11 XI 1918 r. zakończyła się I wojna światowa i że dla Polski to data symboliczna, związana z procesem odradzania się państwa polskiego. Wiedzą, że Kraj Kaszubów został włączony do Rzeczypospolitej Polskiej w 1920 r. Wiedzą, co było później, po tym jak Polska nastała.

Wybrane wydarzenia Naja Szkòła

K
23 grudnia - 31 stycznia

Kaszëbsczé Gòdë

Kaszëbsczé Gòdë rozpoczynają się Wigilią, a kończą świętem Trzech Króli. Jest to czas, kiedy tradycja chrześcijańska przenika się ze starymi kaszubskimi wierzeniami przedchrześcijańskimi, związanymi przede wszystkim z kultem przyrody. Z tamtego czasu pochodzą m.in gwiżdże i paneżki.

D
19 marca 1238

Dzéń Jednotë Kaszëbów

Rocznica pierwszej wzmianki o Kaszubach. Bulla papieża Grzegorza IX tytułuje księcia szczecińskiego Bogusława I – księciem Kaszub. Od VI w. Kaszubi zamieszkują południowy brzeg Morza Bałtyckiego. Osiedlili się na Pomorzu – od Gdańska po dzisiejszy niemiecki Rostock i Greifswald.

Przerwy od zajęć dydaktycznych

9

9 dni przerwy świątecznej

29

Ferie zimowe od 29 stycznia

21

Koniec roku szkolnego

Dodatkowe dni wolne od zajęć:

  • w pierwszym semestrze to 2 i 3 listopada oraz 7 stycznia.
  • w drugim semestrze to 19 marca, 2 maja, 14-16 maja (dla klasa IV-VII – egzaminy ósmoklasisty) oraz 31 maja.

Zimowa przerwa świąteczna trwać będzie od 23 grudnia do 31 grudnia.

Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie od 28 marca do 2 kwietnia. 

Zakończenie roku szkolnego 21 czerwca.